Home » Makaleler » En İyi Ve En Hızlı Ücretsiz WordPress Temaları Tavsiyesi
Web siteniz için en hızlı sayfa açan ücretsiz wordpress temaları içerisinde favorim "PageSpeed" wordpress temasıdır.

En İyi Ve En Hızlı Ücretsiz WordPress Temaları Tavsiyesi

Seo Uyumlu En Hızlı Ücretsiz WordPress Temaları

En hızlı ücretsiz wordpress temaları. Bu makaleyi kaleme aldığımda wordpress uygulaması yani wp-admin paneli içerisinde 6.783 wordpress temaları bulunmaktadır. Her geçen gün artarak wp-admin paleni içerisinde wordpress temaların sayısı artarak devam ediyor. Wp-admin paneli içerisinde ücretsiz wordpress temaların sayıları binlerce seçenek sunulduğu için internet siteniz için arzuladığınız kaliteli bir tema bulmak ve bir temaya karar oldukça zor. Ayrıca binlerce tema içerisinde bir temaya karar vermekten ziyade, çok fazla zamanınızı alması ise ayrı bir dert! Herhangi bir wordpress teması seçerken, kullanıcının aradıkları birçok özellik vardır. Ortak ve en önemli husus internet tarayıcısındaki sayfaların indeksleme (sayfa yükleme/sayfa açma) hızıdır. ister site sahibi açısından olsun, ister internet ziyaretçileri bakımından olsun, kimse yavaş yükleme yapan web sayfaları sevmez. Yavaş yüklenen ve yavaş çalışan bir web sitesi kötü bir kullanıcı deneyimine neden olur. Ziyaretçiler, web sitenizi yüklemek için fazla zaman aldığı için tekrar ziyaret etmeye istekli olmaz!

Geçtiğimiz hafta içerisinde sitemizin ziyaretçilerine katkı sağlamak için halihazırda 6.783 temaların tamamını inceleyemedik ancak çok sayıda wordpress temaları çok yönlü olarak önemli özelliklerinden ödün vermeden inceledim ve test ettim. Worpress wp-admin portföyü özellikleri incelerken, ben sadece zengin olmayan ve yalnızca kenar çubuğu, sosyal paylaşım, özel sayfalar, özel widget’lar, tam teşekküllü başlık, arama, özel mesajlar, son yorumlar, son yayınlar vb. içerikler gibi en yaygın kullanılan özellikleri barındıran basit tema özellikleri incelemekle kalmadım.. Zira temaları incelerken daha çok üzerinde durduğum tema özellikleri, seo uyumu, temanın zengin görünümlü, temaların Türkçe uyumu ve en önemlisi temanın mobil akıllı telefonlarda uyumu ve sayfaların fazla kaynak tüketmeyen, en hızlı sayfaların açılması ve şablonların (tema) performans verileri önemle dikkate aldım. Ücretsiz wordpress temaları inceleyip test ederken, bir google resmi sitesinin, diğeri alexa uluslararası popülaritesi oldukça yüksek bağımsız çevrim içi (online) test araçları ile test ettiğimden emin olabilirsiniz. Site verileri analiz ediliyor

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

 

Neden Sitemizin Ziyaretçileri En İyi Worpress Temaları İnceleyip Test Ettim?

 

İsmi lazım değil ancak, worpress temaları konusunda makale yazan çoğu makale yazarları, ziyaretçileri ilgili temayı/temaları satın almaya yönlendirirken, aşağıda araştırma ve  test inceleme yaptığım bu tavsiye en hızlı wordpress temaları için hiç bir menfaatim yoktur! Zira aşağıda tavsiye ettiğim temalar, en kaliteli tasarlanmış ücretsiz versiyonları inceleyip test ettim. Hatta aşağıda tavsiye ettiğim bazı temalar tamamen ücretsiz worpress temaları olduğu için satın alma opsiyonu yoktur.   Bu nedenle, sitemizin ziyaretçileri için testte tabi tutuğum bu temalar için hiç bir maddi menfaatim bulunmadığından emin olabilirsiniz.

 

1 – PageSpeed

Web siteniz için en hızlı sayfa açan ücretsiz wordpress temaları içerisinde favorim "PageSpeed" wordpress temasıdır.

Web siteniz için en hızlı sayfa açan ücretsiz wordpress temaları içerisinde favorim “PageSpeed” wordpress temasıdır.

En hızlı ücretsiz wordpress teması. Web siteniz için en hızlı sayfa açan ücretsiz wordpress temaları içerisinde favorim “PageSpeed” wordpress temasıdır. Tüm yönleri ile yaptığım testlerde en başarılı sonuçlara “PageSpeed” wordpress teması yüzünün ekıyla çıktığını gördüm. Özellikler blog tarzı dinamik bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız en iyi ve en az kaynak tüketerek sayfa yükleme yapan “PageSpeed” wordpress temasını size tavsiye ederim. Ayrıca wp-admin paneli içerisinde gördüğünüz temaların neredeyse %99’u ücretli pro versiyonu hasebiyle temaların tüm özellikleri serbest bırakılmazken, “PageSpeed”teması, tamamen ücretsiz bir wordpress temasıdır. Yani temanın pro versiyonuna yükseltmek için hiç bir ücret yok! Bu “Page Speed” ücretsiz wordpress teması, site dili Türkçe ayın yapan bir sitenin ziyaretçi kullanımı (görünümü) bakımından tüm butonlar Türkçe ayarlamaya açık harika kullanışlı bir temadır.

PageSpeed Tema tasarımcısının açıklaması şöyledir; “PageSpeed, işinizi dönüştürüp rekabetin önüne geçirecek, süper hafif, güçlü, sayfa yanıt veren ve arama motoruna göre optimize edilmiş (SEO) hızlı yükleme sağlayan ücretsiz bir WordPress temasıdır. İster bir Firma sitesi kurmak, ister bir e-ticaret sitesi yapmak, kişisel bir blog, PBN veya niş bir site. Elementor gibi sayfa oluşturuculara desteği ile Sayfa Hızı ücretsiz yanıt veren wordpress teması. PageSpeed, oluşturmak istediğiniz bir web sitesi için mükemmeldir”.

2 – Magazine Style

 

Yapılan testler sonucu Magazine Style wordpress teması, süper hızlı sayfa açan seo dostu bir temadır.

Yapılan testler sonucu Magazine Style wordpress teması, süper hızlı sayfa açan seo dostu bir temadır.

Web siteniz için en hızlı sayfa açan wordpress temaları içerisinde “Magazine Style” wordpress teması oldukça başarılı. Tüm yönleri ile yaptığım testlerde en başarılı sonuçlara Magazine Style wordpress teması mükemmel bir tema olduğunu kanıtladı. Özellikler blog tarzı dinamik bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız en iyi ve en az kaynak tüketerek sayfa yükleme yapan “Magazine Style” wordpress temasını size tavsiye olmaya hak kazandı. Mgazine Style wordpress temanın ücretsiz (serbest bırakılan) oldukça zengin bir görünüm ve olanak sağlıyor.

 

Magazine Style wp temasının tasarımcısı tarafından tema özellikleri konusunda şöyle açıklama yapıyor; Magazin Stil Teması kişisel veya firma/şirket web sitesi kurmak isteyen kullanıcılar için en iyi WordPress tema tasarımna sahip tam özellikli ve SEO Optimizasyonu uyumlu bir temadır. İnternet haber siteleri için WordPress Teması mobil cihazlarda, masaüstünüze veya başka herhangi bir cihaza kolayca adapte olur. Özelleştirme ile bir sürü tema ve Facebook, Google+, twitter, pinterest, rss, Skype, vimeo, damla, flickr, LinkedIn, YouTube ve Google Adsense uyumu, sosyal medya ve e-ticaret destekliyor. Tüm muhteşem WordPress özelliklerini destekleyen ücretsiz tema bir wordpress temasıdır.

 

3 – ProMax 

 

"ProMax" worpress teması, masa üstü ve mobil aramalarda süper hızlı sayfa indeksleme başarısı gösteren seo dosto bir tema.

“ProMax” worpress teması, masa üstü ve mobil aramalarda süper hızlı sayfa indeksleme başarısı gösteren seo dosto bir tema.

Size tavsiye edeceğimiz bir diğer tema, ProMax wordpress şablonu. Sitemizin ziyaretçileri için araştırıp ve testlerden başarıyla geçen “ProMax” worpress teması, masa üstü ve mobil aramalarda süper hızlı sayfa indeksleme başarısı gösteren seo dosto bir tema. “ProMax” worpress temasını dinamik kişisel blog siteler, firma/şirket web sitesi, internet haber sitesi için kullanmaya elverişli çok yetenekli bir web tasarımcının elinden çıktığı yaptığım testler sonucu kendini ispatlıyor. WordPress uygulaması ile site kurulumu yapanlar için wp-admin paneli içerisinde tema arama butonunda sadece “ProMax” tema adıyla aratırdığınızda, hemen ProMax wordpress teması sadece 2 tıklama ile ücretsiz olarak web sitenize yüklemiş olacaksınız. 

 

 

4 – ReFresh

 

En İyi Ve En Hızlı Sayfa yükleyen ReFresh WordPress Teması

En İyi Ve En Hızlı Sayfa yükleyen ReFresh WordPress Teması

Masa üstü, tablet ve mobil akıllı telefon uygulamaların ile alakalı yaptığım testlerde “ReFresh” wordpress temasının ücretsiz versiyonu tüm testlerde başarılı sonuçlar elde ettim. Bu ücretsiz ReFresh wp teması, seo uyumlu dinamik bir blog sitesi, firma/şirket web sitesi veya internet haber portalı benzeri siteler için mükemmel bir tercihtir.

 

 

 

 

 

 

5 – Bezel

Bezel worpress teması

Bezel worpress teması

Bezel tema tasarımcısının internet sitesi sahiplerine tema hakkındaki açıklaması şöyledir: Bezel, sayfa içerik okuyucunun web sitenizin içeriğine odaklanmasını sağlayan güzel, hafif ve şık bir WordPress temasıdır. Bezel Teması, Önyükleme çerçeve çizelgesine dayalıdır ve kişisel bloglar, ürün incelemeleri, internet haber gazeteler ve dergiler için mükemmel WordPress temasıdır. Kullanımı kolay tema seçenekleriyle basit ve esnek bir temadır. Bezel, duyarlı tasarım, temiz kod, site logosu, özel menü, muhtelif dillere çeviri hazır, SEO dostu, Google yazı tipleri ve kolaylıkla özelleştirilebilecek gibi kullanışlı özellikler ile doludur.

 

 

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

 

Ücretsiz En İyi Wp Temalar Versiyonu İçin Hatırlatma!

Yukarıda adını ve özelliklerini paylaştığım ücrestsiz wordpress temaları içerisinde mükemmellik düzeyde temaları wp-admin paneli içerisinde arama kutusuna ilgili tema adı ile arama yaptığınızda, hemen karşınıza çıkacaktır. İlgili her bir temayı internet sitenize yüklediğinizde, aşağıda açıkladığım test araçları ile dilerseniz sizde edebileceksiniz. Hatırlatmayı zaruri gördüğüm bir diğer önemli husus ise, yapmış olduğum başarılı test sonuçları, bu makaleyi kaleme aldığım tarihteki güncellenmiş versiyonu ile uyumludur, unutmayın! Çünkü ilgili temaların tasarımcıları güncelleme yaparak ücretsiz versiyunu ile serbest bırakılmış özellikleri daha de pozitif veya kısıtlamaya gidebilir, unutmayın! 

 

Test My Site With Google Test Aracı

Google LLC şirketine ait “test my site with google” test aracı, web sitenizin her hangi bir URL adresi girdiğiniz, web sitenizin ve web sitenize yüklediğiniz tema/şablon mobil akıllı android telefonları ile sayfa yükleme hızını test ediyor. Test my site with google test aracı, sayfanızın 3 G destekli bir mobil akıllı telefon üzerinden sayfa yükleme hızı için 3 sınıfa ayrılmış ölçüsü dikkate alıyor. Buna göre G destekli bir mobil akıllı cihaz üzerinden mükemmel sayfa açma puanı 3S (3 saniyedir), en mükemmel tahmini ziyaretçi kaybı  değerlendirmesi ise, “düşük” ibaresidir.  Test my site with google test aracının “iyi” puanı 4,1S, 5S, “orta” puanı için 8S ve “yetersiz” değerlendirme puanı ise, 9S ve üstü olarak işaret eder. Test my site with google test aracının değerlendirmesine göre, “sitelerin çoğu sayfa yükleme esnasında ziyaretçilerin yarısını kaybeder” şeklindedir.

 

                         Google PageSpeed ​​Insights Test Aracı

Page Speed ​​Insights, mobil cihazlar ve masaüstü cihazlar için bir sayfanın performansını ölçer. URL’yi iki kez, bir kez bir mobil kullanıcı aracısı ile ve bir kez de bir masaüstü kullanıcı aracısı ile getirir. PageSpeed (sayfa açma hızı) ​​Puanı 0 ile 100 puan arasında değişir. Daha yüksek bir puan daha iyi ve 85 veya daha yüksek bir puan, sayfanın iyi performans gösterdiğini gösterir.

  Pingdom Araçları Tam Sayfa Testi Yapar

Pingdom Tools Tam Sayfa URL Testi, dosya boyutları, sayfa yükleme süreleri, HTML, JavaScript, CSS ve web sayfasına bağlı diğer dosyalar da dahil olmak üzere bir web sayfasının tüm özellikleri inceleyen bir internet siteleri ve sayfa açma hızı test eden bir webmaster dostu test aracıdır. Ping, kullanımı kolay, web tabanlı bir araçtır. Skorlama, 0 ila 100 puanlık bir ölçekte yapılır, o kadar iyi olur.

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*