Home » Makaleler » Doorway Pages (Köprü Sayfalar) SEO Etkileri Nedir?
Doorway (Kapı Aralığı) SEO Sayfaları Nedir?

Doorway Pages (Köprü Sayfalar) SEO Etkileri Nedir?

Doorway Pages (Köprü Sayfaları) SEO Çalışması Nedir?

Doorway kelime anlamı “kapı aralığı” olsa da, internet seo dilinde “Dooway pages, “Köprü Sayfalar” demektir. Peki, Doorway pages nedir ve nasıl bir seo çalışmasıdır? Doorway pages (köprü sayfalar) seo çalışması basit bir siteden ana siteye otomatik yönlendirme şeklidir.

Doorway (Kapı Aralığı) SEO Sayfaları Nedir?

Doorway Pages (Köprü Sayfalar) SEO Çalışması Nedir?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Daha açık bir ifadeyle (Doorway Pages) örnekleyecek olursak: Önemle üzerince çalıştığınız iyi bir internet siteniz var diyelim. Ve ana sitenizin içerik konusu ile alakalı veya alakasız spesifik bazı anahtar kelimeler ile rekabet etmek etmek için anahtar kelime bazlı domain tescil yapıyorsunuz.

Ana siteniz için arama motorlarında rakipleriniz ile rekabet etmek istediğiniz anahtar kelime “android cep telefonu özellikleri” olsun. androidceptelefonuozellikleri.com domain tescili yapıyor, 2-3 sayfalık içerik yapıyorsunuz bu domain adı, ana sitenize yönlendirme yaparak, ziyaretçiler androidceptelefonuozellikleri.com domain adı arama motoruna veya internet tarayıcısına yazdıklarında bu domain ziyaretçiyi otomatik olarak ana sitenize yönlendiriyor. İşte bu çalışmanın adı “Doorway pages (köprü sayfalar) SEO Çalışması demektir.  İyi, güzel hoş! Bu cin gibi bir seo çalışması gibi görünüyor.

Peki önemli ve can alıcı soru:  Bu, Doorway pages (köprü sayfalar) SEO Çalışması, seo bakımından yararlı yararlı mı, zararlı mı? Ve Doorway pages (köprü sayfalar) SEO Çalışması, yönlendirme yapılan ana sitenizin sayfa sıralamasına Negatif seo etkisi olur mu?

Doorway pages (köprü sayfalar), birkaç özel anahtar kelime veya ifadeye göre özelleştirilen basit web sayfalarıdır ve yalnızca belirli arama motorları ve örümcekleri tarafından görülebilir şekilde programlanmıştır. Katılımcı Jerri Collins, Doorway (kapı aralığı) Seo etkileri konusunda ne diyor?

 

Doorway Pages (Köprü Sayfalar) SEO Etkileri Nedir?

 

Bu Doorway pages  (köprü sayfalar) amacı, arama motorlarını bu sitelere daha yüksek sıralamalar vermek için kandırmak; Statik hedefler olmadıklarını fark edinceye kadar bu kulağa hoş geliyor.

Bunun yerine, doorway pages (köprü sayfalar) özellikle arama motoru örümceklerine yöneliktir – bir araştırmacı bir kapı sayfasına indiğinde, hemen gerçek web sitesine yönlendirilir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Sorun nedir?
Bu tür sayfalar özetle, kötü bir SEO çalışmasıdır. Arama motoru optimizasyonu temel felsefesi çok basittir ve arama sonuçlarında sadece biraz daha yüksek bir sıralama elde etmeyi umut eden anahtar kelimelerle dolu görünmez (en azından kullanıcılara) sayfaları içermemektedir. Ayrıca, arama motorları örümcekleri daha sezgisel hale geliyor ve bu sayfalar göz ardı edilebilir hatta tamamen yasaklanabilir.

Çoğu arama motorunun, doorway seo sayfalarının kullanımını veya en azından genel fikirlerini yasaklayan yönergeleri vardır. Bu tür içerikler “spam” olarak kabul edilir ve spam içerikli SEO uygulamaları kısa vadede işe yarayabilir, ancak uzun vadede sitenizi inceleme ve sansür için işaretleyebilir. Ayrıca, bu tür teknikleri kullanmak sitenizin genel güvenilirliğini azaltma eğilimindedir.

Siteme yardımcı olacaklar mı?
Ne yazık ki, pek çok sözde SEO danışmanı size doorway sayfalarının sitenizi yığının üstüne getirmenin tek yolu olduğunu söyleyecektir ve bu sayfaları çıkartacak maliyetli yazılımları hızlı bir şekilde satın almanızı tavsiye edecekler.

Ancak, tüm bu sayfalar arama motoru sonuçlarında işe yaramaz karmaşa yaratır ve arama sürecini daha az etkili hale getirir. Ayrıca, bu büyülü yazılım paketleri sizden çok fazla iş bekler, kullanıcı…

Anahtar kelimeler, anahtar sözcükler, anahtar kelime yoğunluğu, şablonlar, Meta etiketler vb. İle gelmeniz gerekir. Dürüst olmak gerekirse, kapı sayfaları için bunu yapmaya istekli iseniz, arama motoru optimizasyonuna yaklaşmanın etik olmayan ve kısa görüşlü bir yolu, Daha sonra sitenizi arama için doğru şekilde optimize edebilirsiniz.

Belki de herhangi bir anahtar kelime yoğun içeriğe veya etkili Meta etiketlerine sahip olmayan bir sitenin benzersiz ikilemiyle karşı karşıyasınızdır. Sitenizin sıralanmasının tek yolunun, bu pahalı yazılımı satın alması ve sayfaların ve sayfaların sayfalarını karıştırmaya başlaması olduğunu düşünebilirsiniz.

Bu özel duruma göre şunu söyleyebilirim: Sitenizi Onarın. Sözde “kolay” çözüm için karar vermeyin. Sitenizin her sayfasının arama için optimize edilmiş olması gerekir. Bu, arama yapanlara ve aradıklarına hitap etmesi gerektiği anlamına gelir.

Hangi arama motorları arıyor
Arama motorları ve arama motoru kullanıcıları, iyi içeriğe sahip iyi siteler olan aynı temel şeyi arıyorlar. Basit. Bu roket bilimi değil. Kullanıcıları “gerçek” siteye yönlendiren hilelere gerek yok. Düşünceli bir şekilde yerleştirilmiş anahtar kelimeler ve anahtar kelimeler, iyi yazılmış içerik ve etkili Meta etiketler içeren bir siteniz varsa, bir giriş sayfasına ihtiyacınız yoktur.

 

İyi bir SEO stratejisinin bir parçası değil

Bir siteniz varsa ve bu site Web’de bulunuyorsa ve SEO ödevlerinizi bitirdiyseniz, sonuçta bulunacaktır. Her iyi optimize edilmiş site zaten doğal bir giriş yoluna sahiptir; Bu sadece ana sayfadır. Elbette, (birden fazla sayfanız varsa), kullanıcıların sitenizin geri kalanına ulaşmak için kullanabilecekleri etkili bir navigasyon sistemine sahip olacaksınız.

Kısayollardan kaçının
Doorway sayfaları aslında hem daha fazla arama motoru örümceği hem de arama motoru kullanıcısını çekebildikleri için kullanımı cazip. Ancak, arama motoru optimizasyonu en iyi şekilde uzun vadede görüntülenir ve bu sayfalar başarılı olabilir, ancak uzun vadeli bir arama motoru optimizasyonu stratejisinin bir parçası değildir. Size tavsiyem: Siz siz olun, Doorway pages (köprü sayfalar) SEO Çalışması yapmayın!

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olunuz lütfen!
, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*