Home » Makaleler » Daha İyi Arama Sonuçları İçin SEO Önerileri

Daha İyi Arama Sonuçları İçin SEO Önerileri

Küçük Ve Arta Ölçekli İşletmeler için SEO Gerekir

Bir SEO uzmanı, daha iyi arama sonuçları için en sevdiği iki SEO taktikleri paylaşır. Arama motoru optimizasyonu veya SEO, bir harika buluş. Kullanıcılar web sayfalarını açmak için web sitelerini veya içeriklerini nasıl düzenler? Etkili ve doğru anahtar kelimeleri gerektiği gibi yazımızda yazmak oldukça basit mi? Aşağıda her girişimcinin bilmesi gereken iki basit SEO önerileri bulacaksınız.

Daha İyi Arama Sonuçları İçin SEO Önerileri

Daha İyi Arama Sonuçları İçin SEO Önerileri

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Sayfa Başlıkları İçin URL’lerin Göze Çarptığından Emin Olun

Google’ı sayfalarınızı dosya dolabına yerleştirmek olarak düşünün. Beyaz eşya tamir bakım servisi işi için anahtar kelimeniz “servis” veya “hizmetler” adlı bir sayfası varsa, bu çok soyut ve genel URL türü, bu sayfa herkesle birlikte “servis” veya “hizmetler” adı verilen bir sayfanıza yönlendirilir. Ancak, neyin “servisi” veya nasıl bir hizmet olduğu bilinmeyecek kadar soyut olması isabetli bir SEO düzenlemesi olarak görülemez.

Ancak servis veya hizmetler yerine “beyaz eşya tamir bakım servisi” ve hizmet sağlanan lokayon (il-ilçe) adı ile devam edilmesi daha da somutlaştırılmış anahtar kelime olarak görülür. Hizmet sayfası için daha iyi, daha spesifik bir URL örneği olarak www.orneksiteniz.com/beyaz-eşya-tamir-bakım-servisi-kartal-istanbul/ gibi bir şey olabilir. Bu durumda istanbul kartal’da beyaz eşyası arıza servisi arayan birilerin arama motorunda arama yapacağı anahtar kelimeyle örtüşen semur bir açıklama olmuş olacaktır. İnternet ziyaretçilerin Google’da aylık ortalama hangi  anahtar kelimeleri kaç defa aranmış bulma konusunda ücretsiz “Google anahtar kelime planlayıcı” aracı önemlidir.

 

Yüksek işlevselliğe sahip bir blog sahibi olun

Yüksek düzeyde işleyen bir blog, Google’ın gömeceği gerçek içerikli, kabaca değil, etkili içeriklere sahip bir yayındır. Uzmanlığınızı bir dereceye kadar verin. Onlara ihtiyaç duydukları bilgiyi ziyaretçiye vermelisiniz. Birçoğu sizi uzman olarak görecek ve size bir şekilde dönüşümler sağlayacaktır. Gönderileriniz boyunca anahtar kelimeler kullanın, ancak içeriğinizi oraya taşımak için kopyanızı düğüm haline getirmeyin. Google, sayfanızda “anahtar kelimelerle doldurulmuş sayfa içerikleri de hiç önem vermediğini bilmelisiniz.

Bir blog, bağlantı kurma konusunda size yardımcı olabilir, çünkü linkler web sitenizin oyları gibidir. Dolayısıyla, her blog yayına en az iki bağlantı eklemek önemlidir. Örneğin, bir iç bağlantı olmalı, örneğin okuyucuları hizmetler sayfanıza götüren ipuçları önemlidir. Belki de bir başka site içeriğine harici bir bağlantıda olabilir.

 

Seo Nedir?

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*