Home » Makaleler » Çok Yönlü Özellikli Snippet’ler Nelerdir?
Çok Yönlü Özellikli Snippet'ler Nelerdir?

Çok Yönlü Özellikli Snippet’ler Nelerdir?

Google Masaüstü Ve Mobil Arama Sonuçlarında Çok Yönlü Snippet Testleri

Google, masaüstü arama sonuçlarında çok yönlü özellikli snippet’leri test eder. Google’daki bu özellikli snippet değişikliklerine göz atın.

Çok Yönlü Özellikli Snippet'ler Nelerdir?

Çok Yönlü Özellikli Snippet’ler Nelerdir?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Bu yılın başlarında Google, mobil arama sonuçlarında çok yönlü özellikli snippet’leri kullanıma sunmaya başladı. Artık Google, çok yönlü özellikli snippet’leri masaüstü arama sonuçlarında da test etmeye başladı.

Çok yönlü özellikli snippet’ler nelerdir? Mobilde başlattıklarında belirttiğimiz gibi, çok yönlü özellikli snippet’ler, yapmaktan daha fazla yorum yapılmasına izin verecek kadar geniş kapsamlı sorgular için ortaya çıkacak. Bu açıklanan örneklerde karşımıza çıkan arama sonuçları birden fazla özellikli snippet’i içerecek ve orijinal sorgu, algoritmanın kullanıcının istediği gibi varsaydığı sorular olarak yeniden yazılacak ve çok yönlü snippet’te görüntülenen sonuçlar bu yeni soruları yansıtacaktır.

Google neden bunları gösteriyor? Arama yapanların girdiği tüm sorgular net değil. Bu yüzden bir araştırmacıya, bir veya daha fazla yanıtı olabilecek belirsiz bir soruna tek bir cevap vermek tehlikelidir. Google, sorguyu anlamak için farklı yollar sunarak araştırmacılara iki yanıt verebilir.

 

Google bunları masaüstü aramalarda test ediyor. Artık Google, bu çok yönlü özellikli snippet’leri masaüstü arama sonuçlarında da göstermeyi test ediyor. Görünüşe göre bu test artık aktif değil ve henüz tüm arama yapanlara aramada kullanıma sunulmadı.

Neden önemli? Öne çıkan snippet bölümünde görünmek, bir web sitesi için büyük bir kazanç olabilir. Sıfır noktası olarak da adlandırılan belirli snippet’ler, Google Arama’dan bir siteye önemli miktarda trafik çekebilir. Ancak, Google, tek bir arama sonucunda birden çok özellikli snippet’i göstermeye başlarsa, bu Google’dan ne kadar trafik alacağınızı etkileyebilir. Dolayısıyla, özellikli snippet’lerin hem masaüstü hem de mobil cihazlarda nasıl değiştiğine dikkatle takip etmekte yarar var.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olun lütfen!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*