Home » Makaleler » Bu 4 SEO Stratejisi İle Ziyaretçi Hit’i Nasıl Artırabiliriz?
Bu 4 SEO Stratejisi İle Ziyaretçi Hit'i Nasıl Artırabiliriz?

Bu 4 SEO Stratejisi İle Ziyaretçi Hit’i Nasıl Artırabiliriz?

Bugün Trafik Artırmak İçin Dört Gelişmiş SEO Taktikleri

Makale Yazarı: Sean P. Finelli

Hemen hemen her işletmenin bir web sitesi var, ancak işletmenizin web  sayfa içerikleri ne kadar SEO uyumludur?. Şu anda sahip olduğunuz ziyaretçi (müşteri) sayısından memnunsanız, bu makaleyi okumanıza gerek yoktur. Katılımcı Sean Finelli, SEO taktikleri ile ürünlerinizi yeni pazarlara taşımak isterseniz, okumaya devam ediniz.

Bu 4 SEO Stratejisi İle Ziyaretçi Hit'i Nasıl Artırabiliriz?

Bu 4 SEO Stratejisi İle Ziyaretçi Hit’i Nasıl Artırabiliriz?

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Web Siteme Daha Kaliteli Ziyaretçi Trafiği Nasıl Elde Ederim?

Daha kaliteli internet ziyaretçi trafik elde etmek için bazı işler yapmanız gerekecek demektir. Bunlar, daha fazla trafik getirecek ve Google’ın ilk sayfasına ulaşmanıza yardımcı olacak beyaz şapka taktikleridir, amaç budur, değil mi? Her zaman değil. Evet, arama motoru sonuç sayfaları üst kısmındaki bir konuma çıkış önemlidir ve büyük bir başarıdır, ancak arama motoru optimizasyonu (SEO), Google’da ve diğer arama motorlarında bu konuyla ilgili sıralamada daha fazladır.

SEO, işletmenizin ürün kategorinize ilgi duyan kullanıcılar tarafından bulunmasını sağlamakla ilgilidir.

1. Listelenen

Kullanıcılar, tarayıcı tabanlı arama motorlarından daha fazla yerde arama başlatır. YouTube’da arama yapıyor, Yelp ve harita uygulamaları. Hepsinde bulunmalısın. İyi haber, bunların kayıt olmak için ücretsiz olması. Bir ofisiniz ya da mağaza önünüzde bir yeriniz varsa, bu günlerde olmalısınız, bu yüzden bugün bunlara katılın.

Google Benim İşletmem, kendinizi haritalarda listelenmeniz için harika bir yoldur ve Google’ın yerel müşterilerle nasıl ilgilendiğinizi anlamasına olanak tanır. Örneğin, Philadelphia’da turta satıyorsanız ve Cleveland’daki bir kişi “yakınımdaki börekleri” ararsa, Google sizi listelemez. Bu, Philadelphia’daki biri için en iyi beş arama sonucunda olabileceğiniz anlamına gelir, ancak Cleveland’daki veya başka herhangi bir yerdeki biri için değil.

Yerel bir işletmeyi yönetiyorsanız, bu aracı, önemli olanları hedefleyerek avantajınıza kullanın. Google Benim İşletmem’e ve yapabileceğiniz diğer tüm ücretsiz işletme girişi sitelerine kaydolun. Bu sizi doğru müşterilerin önüne çıkaracak ve ‘arama motoru sonuç sayfaları’ üzerinde konumlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

2. Eskimeyen İçeriği Yaz

Bunu okuyorsanız, müşterileriniz için alakalı ve yardımcı olacak dürüst içerik oluşturmanın önemini bilmelisiniz. Bilmediğiniz şeyler, içeriğinizin sürekli güncel olması gerektiğidir. Çok iş gibi mi geliyor?

Yakın tarihli bir toplantıda, blog’umuzun URL’lerinde belirli bir yılın kullanımını daha genel bir terimle değiştirmeyi ele aldık. Örneğin, okumak için kullanılan URL’nin (kaynak kimliği) sonu: “italy-travel-blog / rome / hotels-rome / nerede-kalmak-roma-da-mayıs-2018 /”

Şimdi şöyle yazıyor: “/ italya-seyahat-blog / rome / oteller-rome / nerede-kalmak-roma-da-bu yıl /”

Mayıs-2018 için basit bir değişim, zamanın ötesine geçmez. Her altı ila 12 ayda bir, bu gönderi için bir güncelleme planlayacağız. Yeni içerik eklenmiştir, bunu mevcut ve sürekli olarak okuyucularımız için uygun hale getirir.

Bunu neden yapalım ki?

Google, Ahrefs tarafından yapılan bir araştırmaya göre, birkaç hafta içinde yeni yayınınızı veya URL’nizi normal olarak fark ederken, 1 numaralı sırada yer alan çoğu web sayfası üç yaşında. Evergreen içerik oluşturmak istiyorsanız, blogunuzda Mayıs 2018’de ne yapılacağı hakkında bir gönderi kaydetmek yerine, her yıl tam olarak bu mesajı güncellemeniz ve alakalı tutmanız gerekir. “Bu yıl” terimini kullanmak her zaman yeşil yapar. Bununla birlikte, yılını yazıya yerleştirebilir ve yıllık olarak güncelleyebilirsiniz. Yani, “Roma’da Yapılabilecekler Mayıs 2018” büyük bir başlık olabilir.

3. “Youtube” Üzerinde Tut

YouTube’da video gönderiyorsanız harika iş çıkardınız! Eğer değilseniz, başlayın.

YouTube stratejiniz, kullanıcılarla ilgili ve ilgi çekici bir şekilde süper alakalı sorunları veya problem çözmeyi bile yanıtlamaya odaklanmalıdır. Buradaki ana nokta, video kanalınızın inanılmaz bir varlık olması ve daha fazla kişinin YouTube’da arama yapması veya bir arama başlattıktan sonra bu “video” düğmesini tıklatmasıdır.

4. Anahtar Kelimeleri Hedeflerken Araçlar Kullanın

Moz, SEMRush ve Ahrefs gibi bir sürü harika araç var. Deneyimlerime dayanarak, çoğu ayda yaklaşık 100 ABD dolarıdır, ancak herkes bu tür bir bütçeye veya aracı kullanmanın zamanına sahip değildir. Peki kimin umurunda?

SEO’ya odaklanmış bir ekibiniz yoksa, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz veya halihazırda ödeme yaptığınız birkaç araç daha vardır. Bir Google Reklam hesabınız varsa, belirli anahtar kelimelerin ve ilgili anahtar kelimelerin arama hacmini hesaplamak için Anahtar Kelime Planlayıcı kullanabilirsiniz.

Bu, yeni içeriğe öncelik vermenize veya ilham almanıza yardımcı olacak harika bir yoldur. Kullanıcılar işletmeniz ile ilgili bir konu için arama yapıyorsa, büyük olasılıkla blogunuz veya YouTube kanalınız için mükemmel bir konu olacaktır.

SEO sadece anahtar kelimelerden daha fazlasıdır. Google’ın Google Benim İşletmem ve Google Reklamlarla birlikte gelen Anahtar Kelime Planlayıcı gibi diğer araçlarından yararlanın. Eski moda blog gönderilerinde boğulmanızı bırakmayacak, sürekli yeşil renkli içerikler oluşturun.

Son olarak, markanızın tanıtımını artırmak, alanınızdaki uzman olmak ve web sitenize geri dönmek için YouTube gibi diğer kanalları kullanın. Anahtar kelimeler, birçok SEO stratejisi ve taktikleri için önemli olmaya devam etse de, işletmeniz yalnızca kutunun dışında düşünmeye başladığınızda gerçekten optimize edilecektir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*