Blog Aç

ADIM ADIM ÜCRETSİZ REHBERİ İLE BLOG AÇ

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici
Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Profesyonel Bir Blog Açmak Hiç Bu Kadar Basite İndirgenmedi. Artık Herkes Bu Rehber Eşliğinde Kaliteli Ve Seo Uyumlu Bir Blog Oluşturabilecek.

 

 

 

BLOG AÇMAK
BLOG NASIL AÇILIR?

Blog nasıl açılır? Kaliteli ve profesyonel bir blog açmak istiyorsunuz. Ancak bir blog sitesi nasıl açılır bilmiyor musunuz? Kaliteli ve profesyonel bir blog kurmak için olması gereken en doğru yarde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. bu blog oluşturma rehberi tam size göre. Sadece bir kaç dakika içerisinde ve Dünyanın en kolay blog oluşturma yöntemi burada öğreneceksiniz. Bu blog oluşturma rehberi nedeniyle kaliteli ve profesyonel bir blog açmak için kesinlikle bir web tasarımcı olmanız gerekmez. Zira bu blog sitesi açma rehberi sayesinde 400’den fazla uygulama seçeneği ve her kategoriye hitap eden 5.000’den fazla hazır profesyonel tema/şablon seçeneği bulacaksınız.

Bu nedenle, bu rehber eşliğinde burada profesyonel bir blog sitesi açmak için hiç bir tasarım, kodlama, sunucu barındırma teknik bilgisine sahip olmanız asla gerektirmez. Bu blog kurma rehberi, sıradan bilgisayar kullanıcıları için hazırlandığından dolayı, bir kaç dakika sonra tek tıklama ile blog sitesi internet’te yayınlamış olacaksınız. Yapmanız gereken tek şey, üşenmeden ve sabırla bu ücretsiz eğitim rehberini okumaya devam etmek. Peki kaliteli ve profesyonel bir blog nasıl açılır? Neden bu ücretsiz eğitim rehberi eşliğinde blog oluşturmalısınız?

Neden Bu Blog Oluşturma Rehberi Eşliğinde Blog Açmalısınız?

DERSİMİZİN KONUSU: Kaliteli Ve Profesyonel Bir Blog Açmak
DERSİMİZİN KONUSU: Kaliteli Ve Profesyonel Bir Blog Nasıl Kurulur?

Kesinlikle bu blog sitesi açma ve kurma rehberi kaleme almaktaki amacımız, sıradan bir blog açmayı değil, kaliteli ve profesyonel bir blog nasıl kurulur, bunu öğretiyoruz. Çünkü, sitemizin ziyaretçilerine değer veriyoruz. Eğer dert sadece bir blog açmaktan ibaret ise, belki herkes öyle yada böyle, yarım yamalak sıradan bir blok açabilir! Böyle bir blog sitesi açmanın sakıncaları nelerdir? En basit bir cevap ile, seo (arama motoru optimizasyonu) konusunda yeterince uyum içermeyen bir blog, Google arama motorunda sadece blog yazarının bulabileceği bir blog meydana gelir! Bu nedenle sitemizin ziyaretçilerine bu eğitim rehberi ile sadece sıradan bir blog sitesi nasıl açılır? sorusuna yanıt vermesinden ibaret olmadığından emin olabilirsiniz! Bu ücretsiz eğitim rehberi ile bir blog site açmak ile son bulmuyor! Ayrıca, internet ortamında çok sayıda blog kurma rehberi adı altında, sadece blog sitesi açma işlemi ile son bulan yazılar ile karşılaşmışsınızdır muhakkak…!

Emin olun, sadece blog açmak ile bu iş bitmiyor! Çünkü, bir blog açmak ile Google seo dostu kaliteli ve profesyonel bir blog sitesi kurmak ve içerik düzenlemek kesinlikle aynı şey değildir! Dikkatinizi çekti mi? bilmiyorum ancak, özellikle başarılı ve profesyonel bir blog nasıl kurulur? vurgusu çok sık kullanıyoruz. Yani, sitemizin ziyaretçileri açısından gelişi güzel ve sadece bir blog nasıl açılır? ile yetinmiyoruz! Çünkü, sitemizin ziyaretçilerini önemsiyoruz. Zira başarılı ve profesyonel ibaresi çok sık bahsetmemizin temel nedeni, yarım yamalak, sıradan ve özensiz bir blog açmak ile eğitim rehberimiz bitmiyor, ihtiyaç duyabileceğiniz blog sitesi açma, kurma ve seo düzenleme ile alakalı tüm araç ve gereçlerin hepsi, özenle sizin için bir araya getirdik.

Blog Kurma Rehberi Hangi Soruların Yanıtını Öğretecek?  

Aşağıda seo kriterlerine uyumlu kaliteli ve profesyonel bir blog sitesi kurmak için bu eğitim rehberliğimiz kapsamında özenle hazırlanmış çok sayıda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araç, gereç ve uygulamalı eğitim videolar eşliğinde neleri öğreneceksiniz? 

1)- Blog sitesi nedir ve nasıl meydana gelir?

2)- Blog açmak için domain (alan adı) tescili nasıl yapılır?

3)- Bir blog sitesi açmak ve 7/24 her saniye yayında kalması için nelere ihtiyaç var?

4)- Web hosting nedir?, domain nedir? ve bog ile ne ilgisi var?

5)- Blog sitesi açtıktan sonra yazılar, makaleler, sayfalar ezcümle seo uyumlu içerik düzenleme nasıl yapılır?

6)- Seo nedir ve seo dostu içerik düzenleme nasıl yapılır?

7)- Google dostu bir blog nasıl kurulur? Google arama motorunda herhangi bir konu hakkında bir anahtar kelime ile aram yapıldığında, arama sonuçların ilk ve son 1-2-3 veya en fazla 4 sıralamayı Google ücretli reklam verenlerin sayfası görünür. Zaten hemen URL adreslerin başında “REKLAM” ibaresi gördüğünüzde, bunların “ÜCRETLİ REKLAM” olduğunu anlarsınız. Ayrıca Google reklamları haricinde, arama sonuçların ilk sayfasında aynı konu ile alakalı 10 site daha görürsünüz. İşte bu 10 site ise, doğal (organik) olarak kendi yetenekleri sayesinde yükselmiş olan sitelerdir. Google ilk sayfasında karşınıza çıkan bu siteler aynı konu ile alakalı yüz binlerce siteleri geride bırakma başarısı gösteren SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uyumlu sitelerdir.  Kaliteli ve profesyonel bir blog için olmazsa olmazı, blog sitesi kurduktan sonra bir internet ziyaretçisi, içerik yazılarınızla alakalı, arama motorlarında bir anahtar kelime ile arama yaptığında, blog siteniz Google ilk sayfasında bulunur olmasının sırrını bu blog kurma ücretsiz eğitim rehberi sayesinde öğrenmiş olacaksınız. Yani bu rehber sadece blog açmakla kalmıyor, blog sitenizin kendi kategorisinde arama motorlarında ilk on sayfadan biri olmanın sırrını da öğretmiş oluyor.  

8)- Google anahtar kelime planlayıcı nedir? Kaliteli bir içerik için, içerik yazılarınızla alakalı en isabetli ve internet ziyaretçileri en çok hangi anahtar kelimeler ile arama yapılır? Google Anahtar kelime planlayıcısına ücretsiz kayıt nasıl yapılır? öğrenmiş olacaksınız.

9)- Blog sitesi açtıktan sonra Google web yöneticisi araçlarına kayıt nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

10)- Blog sitesi için çok önem taşıyan backlink nedir ve backlink nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

11)- Sınırsız sayıda webmail (e-posta) adresleri oluşturmayı ve iletişim sayfası nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

12)- Kategori nedir ve nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

13)- Her kategoriye hitap eden 5.000 den fazla hazır tema/şablon seçeneği ve her bir temayı sitenize sadece 2 tıklama (20 saniye içerisinde) ile yüklemeyi öğreneceksiniz.

14)- Hiç kuşkusuz seo uyumlu dinamik bir blog kurmak için en ideal uygulama wordpress uygulamasıdır. Ancak tüm wordpress uygulamaları aynı değil! Bu eğitim rehberi sayesinde Dünyanın en gelişmiş yazılım ve donanımı ile sunucu hizmeti sağlayan en iyi web hosting firmasından hosting hizmeti alacak, seo dostu Dünyanın en gelişmiş, en son versiyon ve sürekli güncel bir wordpress uygulaması sayesinde tek tıklama ile blog açma ve kurmayı öğreneceksiniz.

Sitemizin ziyaretçileri için onlarca yerli ve yabancı kaynakları inceledik, Google dostu başarılı ve profesyonel bir blog oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araç ve gereçleri özenle sizin için bir araya getirdiğimizden emin olabilirsiniz. Ayrıca İnternet ziyaretçileri arama motorunda arama yaparken Google neden bazı siteleri birinci sayfaya çıkarırken, bazı siteleri de en gerilere atarak organik internet ziyaretçilerinden mahrum bırakıyor? sorunun cevapları, bu blog kurma rehberi sayesinde öğreneceksiniz. Daha açık bir ifadeyle, bu blog sitesi kurma rehberi eşliğinde, Google seo kriterlerine uyumlu, yani internet ziyaretçilerin blog’unuzun içeriği ile alakalı çeşitli anahtar kelimeler ile arama yapıldığında, Google ilk sayfasına yükselebilmenin kriterlerini öğrenmiş olacaksınız.

Blog Nelerden Oluşur Ve Nasıl Meydana Gelir?

Neden İsabetli Bir Web Hosting Firmasını Seçmeliyiz?
Neden İsabetli Bir Web Hosting Firmasını Seçmeliyiz?

Blog nasıl kurulur? Ücretsiz blog açmak mümkün mü? Ücretli blog açma maliyeti nedir? Ücretsiz blog açma veya ücretli blog açma özellikleri arasındaki fark nedir? Kuşkusuz bir blog açmak için ilk adımı, bir web hosting’e domain kaydı yapmak ve blog sitesi internet’te yayınlanması için bir web hosting sunucu barındırma hizmetine ihtiyaç var. İnternet ortamında ücretsiz web sitesi açmaktan bahseden ilanları görebilirsiniz ancak hiç bir web hosting firması web sitesi açmak için tamamen ücretsiz web hosting sunucu hizmeti vermez. Daha açıkçası kimse kimseye kara kaşına, kara gözüne hürmetle ücretsiz web hosting hizmeti vermez! Ücretsiz web sitesi açma ilanları aldatmaca-dan ibarettir! Zira ücretsiz web sitesi açtığını zannedenler, aslında domain değil, subdomain (alt alan adı) veriliyor ve ilgili web hosting firmasına siz farkına varmadan sadece örtülü hizmet etmiş olursunuz. Ayrıca size sağlanan subdomain üzerinde tam bir tasarrufta bulunamıyor ve aylarca yapacağınız tüm çaba ve emeğiniz boş yere boş olacaksınız unutmayın! O nedenle tamamen sizin tasarrufunuzda ve size ait kaliteli ve profesyonel bir blog kurmak için, sadece ücretli bir web hosting firması bulmak da işinizi görmeyebilir! En iyi web hosting firması seçimi oldukça önemlidir. Bazı web hosting firmaları, domain (alan adı yani site adresi) için yıllık aidat talep ederken, bazı hosting firmaları ise, domain için ücret talep etmez. Ancak web sitesi internet’te yayınlanması için web hosting sunucu barındırma hizmeti ücretlidir. Ancak gözünüz korkmasın, web hosting sunucu barındırma hizmeti öyle çok büyük paralarla değil! İstisnasız tüm web hosting firmaları kiralama usulu ile hosting sunucu barındırma hizmeti sağlarlar. Ancak hangi web hosting yazılım, donanım ve nasıl bir web hosting planı? sorusunun yanıtı herkes bilemez! İnternet’te karşılaşabileceğiniz tüm web hosting sunucu yazılım ve donanımı aynı kalitede değil! Bazı web hosting firmalarından hosting hizmeti aldıktan sonra sitenin internet’te yayınlanması için yazılım ve donanım özelliklerinden kaynaklı, bir de sitenin teması/şablonu için  web tasarımı biliyor olmanız gerek veya bir web tasarımcıya bir tema için (500 TL ile 15.000 TL arası) ek bir masraf sürprizi ile karşılaşmak mümkündür!  Seo uyumlu, kaliteli ve profesyonel bir blog açmak ve yayınlamak için çok kaliteli bir web hosting sunucu barındırma hizmeti ve gelişen teknolojiyi kendine amaç edinen kullanıcı dostu yazılım ve donanımı benimseyen en iyi hosting firması seçimi yabana atılmayacak kadar önemlidir.

Bu eğitim rehberi sayesinde en iyi hosting firması, sadece tek tıklama ile Dünyanın en kolay blog sitesi kurma (internet’te yayınlama) ve aklınıza gelebilecek her kategoriye göre tasarlanmış hazır 5.000’den fazla ücretsiz tema/şablon seçeneği sunuyor. Her bir temayı sitenize yüklemek (siteniz üzerinde görmek) için sadece 2 tıklama ile ve adeta çocuk oyuncağı gibi dünyanın en kolay kullanıma sahip yönetim paneli sunumu, bu blog kurma ÜCRETSİZ eğitim rehberi sayesinde öğreneceksiniz.

Bu blog açma ve kurma eğitim rehberi size en son teknoloji “wordpress uygulaması” ile tek tıklama ile kurulurm (blog sitesi internet’te yayınlamayı), dünyanın en kolay kullanıma sahip yönetim paneli, seo (arama motoru optimizasyonu) dostu içerik, sayfa oluşturmayı, özenle hazırladığımız çok sayıda uygulamalı eğitim videoların yardımı göreceksiniz. Bu sayfanın sonunda blog sitesi açmış ve hemen tık tıklama ile İnternet!te yayınlamış olacaksınız. Bu blog açma ve kurma rehberi sayesinde siz bile yaptıklarınıza hayret edecek ve başarılarınıza inanamayacaksınız. Çünkü bu ücretsiz eğitim rehberi sayesinde teknik (zorluklardan) konulardan arındırılmış, profesyonelce hazırlanmış tasarımlarla Dünyanın en kolay blog sitesi açma ve kurma yöntemi öğrenmiş olacaksınız.

Domain Tescili Nasıl Yapılır? 

Domain nasıl alınır? Domain fiyatları nedir? Ücretsiz domain almak mümkün mü? Alan adı tescili nasıl yapılır? İşte deteylar…

Bir blog sitesi açmaya başlamak için ilk adımı, blog’unuz için bir domain adına karar vermek ile başlanır. Domain adı içerisinde Türkçe (I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç) karakter ve büyük harfler asla domain tescili yapılamaz! Tüm dünyada domain adları içerisinde İngilizce alfabesinde yer alan harfler haricinde diğer hiç bir lisanın (Çince, Rusça Arapça Almanca vb.) harfleri ile domain tescili gerçekleşmez. Unutmayın! Tescil yapmak istediğimiz domain adı (sözcük) içerisinde Türkçe harfler var ise, bu “I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç” harflerin yerine bu “İ-G-U-S-O-C” harfleri kullanacağız. Hiç endişeniz olmasın, zaten sayfa içerik indeksi yapan arama motoru robotları, Dünyada kullanılan tüm dilleri bildiği için ilgili sitenin yazma dili hangisi olursa olsun, domain adı içerisindeki cümleyi, ilgili dile göre anlamlandıracağından hiç kuşkunuz olmasın! Örneğin; sitemizin domain adı sitenasilkurulur.net cümle içerisinde “nasil” kelimesini “nasıl” olduğunu arama motoru indeksleme robotlar çok iyi anlıyor. 

En İyi Web Hosting Tavsiyesi

Hiç kuşkunuz olmasın ki kendi blog’umuz ( www.sitenasilkurulur.net ) için en iyi hosting firması sunucu hizmeti seçimi konusunda sitemize hangi hosting firması layık gördüysek, size de aynısını önereceğim-izden emin olabilirsiniz. www.sitenasilkurulur.net webmaster platformu, “En İyi Hosting Firmaları” başlıklı sayfamızda Dünyanın en iyi ilk 5 web hosting firmaları listesi bulunduruyoruz. Bu www.sitenasilkurulur.net blog sitemiz için “en iyi hosting firmaları” listemizde ilk sıraya layık görülen www.tmdhosting.com firmasından hosting hizmeti satın aldık. Bu vesile ile blog sitesi açmak için size web hosting tavsiyemiz, www.tmdhosting.com şirketinden hosting hizmeti almanızı öneriyoruz. Ayrıca çoğu web hosting şirketleri web hosting hizmetinden ayrı olmak üzere ek olarak domain adı için yıllık aidat talep ederken, Tmdhosting şirketi ilk domain için yıllık aidat yok. Böylece alan adı kaydı ücretsiz sunuyor.  

Ayrıca sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere, özel bir indirim sağlayabilir miyiz? diye, tmdhosting şirketi ile iletişime geçtik ve sadece sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere indirim kupon kodu elde ettik. Ayrıca sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere web hosting konusunda karşılaşabileceğiniz her türlü problemin çözümü için tmdhosting şirketinin bilgisi dahilinde ücretsiz Türkçe (Telefon ve E-mail) destek hattı sağlıyoruz! Özel indirim için kupon kodunuz: sitekurmak olduğunu unutmayın!

Ayrıca www.tmdhosting.com şirketi, %54 artı (+) sitemizin ziyaretçilerine mahsus özel %5 olmak üzere toplam %59 iskonto ile web hosting sunucu hizmeti sağlıyor. Web hosting hizmetini 1 aylık, 12 aylık, 24 aylık ve 36 aylık olmak üzere ödeme seçenekleri ile hosting hizmeti satın alabilirsiniz. 

Size tavsiyemiz ilk önce aşağıdaki eğitim videosunu izleyin! Daha sonra en iyi hosting firmaları sıralamasında “LİDER” olmaya layık görülen www.tmdhosting.com şirketinden, aşağıdaki eğitim video eşliğinde aylık $8.95 dolar yerine %65 iskontolu ve sitemizin ziyaretçilerine özel olmak toplamda %70 iskento ile aylık $2.80 dolar, sınırsız web hosting sunucu hizmet planı satın almak için BURAYA TIKLA. Ve aşağıdaki eğitim video eşliğinde özel indirimli için kupon kodu: sitekurmak kullanmayı unutmayın! 

ÖNEMLİ NOT: Aşağıdaki eğitim video eşliğinde Web hosting hizmeti satın alma işlemi tamamlandıktan sonra blog sitesi kurmak ve internet’te yayını için en ideal tavsiye uygulama, wordpress uygulaması ile blog kurmayı unutmayın!

Tebrikler! Yukarıdaki eğitim video eşliğinde blog sitesi açma ve blog sitesi açma ve yayınlama işlemi tamamladınız. Blog siteniz hayırlı ve uğurlu olsun. WordPress blog kurma işlemi yaptığınız halde eğer blog siteniz internet’te iskeleti çıkmıyor ise, telaş yok, panik yok! Çünkü hesap onayı için çözüm çok basit. Blog sitesi yayınlama hesap onayı için hemen bize bildirin, hemen hesabınızı onaylatırız…!

Yardıma mı İhtiyacınız Var? Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

 

Blog Yazıları Nasıl Yazılır? 

Yukarıdaki ilk video eşliğinde blog açma internet’te yayımlama işlemi tamamladınız. Böylece blog açma ve kurma ilk aşamasını tamamladınız. Aşağıdaki eğitim video eşliğinde seo uyumlu blog içerik düzenleme yapabileceksiniz.

Seo dostu blog yazıları içerik oluşturma konusunda “mutlaka okumanızı” tavsiye edeceğim 2 seo makalesi var. En etkili seo makale yazma teknikleri konusunda “SEO NEDİR?” başlıklı yazımızda bulabileceksiniz. Diğer seo makalesi görmek için BURAYA TIKLA.  

Anahtar Kelime Planlayıcı

Google arama motorunda spesifik bazda rekabeti yüksek konularda, makalelerin bulunurluğu etkili kılmak için isabetli anahtar kelimeler tespit etmek için aşağıdaki eğitim video ile yapmanızı öneririz.

Wordpres Blog Kategoriler Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde WordPress uygulaması ile site kategori nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

Blog İletişim Sayfası Nasıl Yapılır?

WordPress uygulamasına bağlı olarak çok sayıda iletişim eklentisi seçenekleri var. WordPress iletişim eklentileri içerisinde size tavsiye edeceğim “Contact Form 7” eklentisi aşağıdaki eğitim video eşliğinde iletişim sayfanızı yapabileceksiniz. 

Google Web Yöneticisi Araçları Kayıt Nasıl Yapılır?

Bir diğer adı ise, “Google webmasters tools” olan blog site sahipliği doğrulama nasıl yapılır? Blog sitesi google web yöneticisi araçlarına kayıt yapmak ve site haritası google’a bildirmek, seo açısından oldukça önemlidir! Blog sitesi “Google web yönetisisi araçlarına” kayıt yapmak için site sahipliğini doğrulamanız gerekir. Aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde 2 farklı alternatif seçenekler ile en kolay bir biçimde blog sitesi google’a bildirmek ve site sahipliği doğrulama nasıl yapıldığını rahatlıkla yapabileceksiniz.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

NOT:  Blog açma ve kurma rehberi bağendiyseniz, bu sayfanın internet tarayıcı link’i veya ekranın solunda bulunan paylaşım butonlar ile sosyal paylaşım hesabınızda paylaşmayı unutmayın lütfen! 
One Reply to “Blog Aç”

  1. Merhaba,
    Yazınızı soluksuz okudum. Blog sitesi açmak için bi engel kalmadı benim için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir