Home » Makaleler » Başarılı SEO Düzenlemeleri İçin 7 Temel İpucu Önerileri

Başarılı SEO Düzenlemeleri İçin 7 Temel İpucu Önerileri

Başarılı Web Steleri İçin 7 SEO Stratejilerin Temel Bileşeni

Online perakendecilerin başarılı bir İnternet işi oluşturmasına yardımcı olabilecek başlıca pazarlama stratejilerinden biri, SEO uyumlu web sitenizin arama motorlarının sitenin yaydığı sinyallere dayalı web sitelerini sıralamak için kullandığı algoritmalara uyarlanması işlemidir.

Başarılı SEO Düzenlemeleri İçin 7 Temel İpucu Önerileri

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Bununla birlikte, arama motoru algoritmaları Web geliştikçe zamanla değişmeye devam eder, böylece çevrimiçi perakendecilerin motorlarla evrimleşmesi gerekir. Alakalı anahtar kelimeler için mümkün olan en iyi sıralamaları iddia etmek için en iyi uygulamalarla güncel kaldığımızdan emin olmalıyız.

Mobil Android Görünümlü Bir Tasarım

Çoğumuz uzun zamandır herkesin her yerde İnternet’e bir dizi cihazda internet’te eriştiğini biliyoruz. Artık şirketinizin web sitesine gelen bir ziyaretçinin geleneksel bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanacağını varsaymak artık güvenli değil – tablet ya da taşınabilir bir akıllı telefon kullanmak için iyi bir şans var.

Geleneksel web siteleri, birkaç yıl önce geliştirilenler bile, mobil ekran için yaygın olarak biçimlendirilmemiş ve günümüzün modern cihazlarında iyi bir performans göstermemiştir. Bazı endüstriler şirket web sitelerini mobil cihazlara uygun formatlara geçirerek yanıt vermeyi hızlandırmış olsa da, birçok karar vericinin bu durumun, işletmelerinin alt çizgisini etkileyebilecek önemli bir sorun olduğunun farkında değiller.

Eğer web sitenizin arama motorlarında en iyi derecede sayfa sıralanmasını istiyorsanız, çevrimiçi perakendecilerin, e-ticaret web sitelerini en iyi arama motorlarında iyi bir şekilde sıralamak için ne zaman bilmeleri gerektiği konusunda SEO’nun 6 bileşeni vardır:

1. Anahtar Kelimeler. Anahtar kelime araştırması başarılı bir SEO stratejisinin ilk adımıdır. SEO ile başarılı olanlar, kullanıcıların bir arama motorunda işlerini keşfederken neleri aradıklarını anlar. Bunlar, hedeflenen trafiği ürünlerine yönlendirmek için kullandıkları anahtar kelimelerdir.

Potansiyel anahtar kelimeleri beyin fırtınası yapmaya başlayın ve Google AdWords Anahtar Kelime Aracını kullanarak rekabetin nasıl göründüğünü görün. Bazı anahtar kelimelerin nişinizde çok rekabetçi olduğunu fark ederseniz, uzun kuyruklu anahtar kelimelerle (iki ve beş kelime arasında) geçin. Anahtar kelime ne kadar uzun olursa, motorlarda bu ifade için daha az rekabetiniz olacaktır.

2. Meta etiketler. Meta etiketler hala SEO’da hayati bir rol oynamaktadır. Herhangi bir anahtar kelimeyi bir arama motoruna yazarsanız, o anahtar kelimenin bu sayfanın başlığına nasıl yansıdığını görürsünüz. Google  %2.88, sayfa başlığınıza bu anahtar kelime için alaka düzeyi bir sinyal olarak bakar.

Aynı şey bu sayfanın açıklaması için de geçerlidir. Anahtar kelime başlık etiketi hakkında endişelenmeyin. Çünkü Google, web yöneticileri ve belirli anahtar kelimeler için sıralama yapmaya çalışan herkes tarafından kötüye kullanıldığı için bu etikete dikkat etmediğini kamuoyuna açıklamıştır.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

3. İçerik. Bu doğru, içerik kraldır. Arama motorları, kaliteli içerik oluşturmanın yalnızca anahtar kelimeler için değil, aynı zamanda olumlu kullanıcı deneyimleri oluşturmanın en iyi yoludur. Ayrıca, tüketicilerinizi eğitmek ve nişinizde bir otorite olmak için satışlarda artışa yol açacağından emin olarak uzun bir yol kat edecektir.

4. Resimlerle Destekli Ürünler. Resimlerin rol oynamadıklarını düşünüyorsanız, tekrar düşünmelisiniz! Çoğu tüketici arama motorlarında ürün aradığında, yalnızca Web sonuçlarına bakmakla kalmaz, aynı zamanda “görseller” sonuçlarına da bakarlar. Sitenizde bu ürünün kaliteli resimlerine sahipseniz ve dosya adlarında alakalı anahtar kelimeler varsa, bu resimler arama motorlarında iyi sıralanır. Bu cadde, sitenize çok sayıda trafik çekecek. Potansiyel müşteriler mağazayı bulmak için bu resmi tıklayacak.

5. Geri Bağlantılar. İçerik kral ise, o zaman geri bağlantılar kraliçedir. Unutmayın, hangi sitenin en fazla bağlantıya sahip olduğu değil, web sitelerine geri dönen en kaliteli bağlantılara sahip olduğu. Heyecan verici bir şirkete aylık veya iki aylık basın bültenleri göndererek ve web sitenizden bir backlink almak için birlikte nasıl çalışabileceğinizi görmek için nişnızdaki popüler blog’larla iletişim kurarak geri bağlantılar oluşturun.

Mümkün olan en iyi ürün sitesini oluşturun, böylece sattığınız ürünler hakkında konuşanlar geri dönecektir. Bu içeriği bağlamak için blog yazarlarını ve haber sitelerini etkileyecek grafikler veya haber değeri taşıyan içerik oluşturmayı deneyin.

6. Sosyal medya. Sosyal medya ilk ortaya çıktığı için algoritmalar gerçekten değişti. Pek çok içerik web sitesi topluluk odaklıdır – Digg, kullanıcıların hangi öyküleri ön sayfayı yaptıklarını oylamalarına ve Youtube faktörlerinin görüşlerini ve kullanıcı derecelendirmelerini ön sayfa sıralamasında seçmeye başladı.

Bu nedenle, e-ticaret mağazaları Facebook %0.25, Pinterest, Twitter, vb. gibi sitelerde güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturmalıdır. Bu sosyal medya siteleri arama motorlarına etki ve yetki sinyalleri gönderir.

7.  Bu makale, çeşitli sektörlerde uygulanabilir üst düzey yöneticiler ve pazarlama / iletişim personeli için mobil uyumluluğun önemi hakkında genel bilgiler ve önemli hususlar sunmaktadır. Ayrıca, sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını anında bildiren Google’ın mobil uyumlu testini de içerir.

Mobil Dostu Bir Web Sitesi Nedir?

Genel olarak konuşmak gerekirse, mobil uyumlu bir web sitesi, iPhone veya Android akıllı telefonlar veya ara boyutlu tabletler gibi daha küçük ekranlarda düzgün şekilde görüntülenecek şekilde tasarlanmış bir sitedir.

Standart masaüstü web siteleri bu cihazlarda iyi performans göstermezken, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir site, daha küçük ekran boyutuna uyarlanır ve içeriği ve arayüzü mobil uyumlu bir şekilde biçimlendirir.

Sitenizin bu altı alanını optimize etmenin yanı sıra, rakiplerinizi analiz edin ve sayfa optimizasyonu, sayfa dışı optimizasyon (rekabetçi bağlantı analizi) ve sosyal medya açısından ne yaptığını görün. Birbirleriyle aynı şeyleri yapıyor olsanız da, kutunun dışında bir yarışın üstesinden gelmek için düşünmek son derece önemlidir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olunuz lütfen!
, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*