Home » Makaleler » Adım Adım Web Sitesi Açma Ve Kurma Rehberi
Site Kurma, Domain Kayıt Ve Web Hosting Sunucu Çözümleri

Adım Adım Web Sitesi Açma Ve Kurma Rehberi

2018 Versiyonu İle Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Kendi Web Sitenizi Yayınlanmış Hale Getirme Başlangıç ​​Kılavuzu

Yepyeni bir web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız veya mevcut web sitenizi yeniden tasarlamak istiyorsanız, bazı temel, ancak önemli kararlarla karşı karşıyasınız.

Bu kılavuzda, seçimlerinizi göstererek ve özel seçeneklerin size özgü ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağını açıklayarak bu kararlarda size yardımcı olacağız. Ne tür bir web sitesinin gereksinim duyduğunu ve bir alan adı seçerek, hedeflerinizi ne olursa olsun, web sitenizi başarıyla başlatmanıza yardımcı olacak son rötuşlara kadar her şeyi ele alacağız.

Adım Adım Web Sitesi Açma Ve Kurma Rehberi

Adım Adım Web Sitesi Açma Ve Kurma Rehberi

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Ayrıca, sitenizi oluşturmak için size belirli araçları veya sistemleri nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Örnek olarak, dünyanın en kolay en popüler açık kaynak “İçerik Yönetim Sistemi” (İYS) WordPress uygulaması ve 400’den fazla diğer uygulama seçenekleri ile nasıl adım adım bir web sitesi oluşturabileceğinizi açıklayacağız.

 

Bir Web Sitesi Başlatmak İçin Mutlak Gerekli Adımlar:

İhtiyacınız olan sitenin türünü anlayın
Bir alan adı tescil yapılacak ve web hosting sunucu sağlayıcısı hizmeti almak
WordPress CMS’yi kurun ve kurun
Sitenizi tasarlamak için harika görünmesini sağlayan 6000’den fazla ücretsiz tema ve sadece 2 tıklama ile web sitenize indirmek.
Sayfa içeriği yazmak, masaüstü word’ ve mobil cep telefonunuzda yazı (masaj) yazmaktan daha kolay.
Web sitenize sahip olma umuduyla heyecan duymanızı umuyoruz. Şimdi, doğru olması için atmanız gereken adımlar nelerdir bakalım.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

İhtiyacınız olan sitenin türünü anlayın

Farklı türde web siteleri vardır. Seçtiğiniz tür veya kombinasyon türleri, sitenizde ne yapmak istediğinizi ve bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız işlevselliklere bağlı olacaktır.

Aşağıda web sitelerinin ana türleri vardır:
Bir blog ile blog veya web sitesi. Bir blog, herhangi bir web sitesi için ekstra bir özellik olabilir veya kendi başına ayrı bir site olabilir. Bloglar genellikle kronolojik sıraya göre düzenlenir, ana sayfanın en üstündeki en son giriş ve alt tarafa doğru olan eski girişler.

 2018 versiyonlu profesyonel bir blog nasıl başlatılır?

Başarılı bir blog açmaya başlamak için buraya tıkla

Firma web sitesi kurmak: İşletmeler için, alan adı, açıklama, iletişim bilgileri ve belki de bir logo’nuzu 3 tıklama ile basit bir şekilde web sitenizin başlık kısmına yükleye bileceksiniz. Ayrıca bazı ürün bilgilerini de ekleyebilirsiniz, ancak temel kavram şirketinizi veya kendinizi temsil eden “hakkında” başlıklı bir sayfa oluşturabileceksiniz.

Haber Sitesi Kurmak: Bir haber sitesi açmayı düşünebilirsiniz. Ancak haber sitesi sayfanızda çalışmanızı sergilediğiniz ve sizinle iletişim kurmak için seçenekler sunan bir bölümünüz olacaktır. Kaliteli ve başarılı bir haber sitesi açmak ve yayınlamak için sitenasilkurulur.net webmaster platformumuzun ana sayfasında “Haber Sitesi Kurmak” başlıklı sayfasında hemen bir haber sitesi açmaya başlayın.

Ürün broşürü sitesi. Bu tür bir web sitesi, şirketinizin satış ve pazarlama çabalarının bir uzantısıdır. Ziyaretçilerinizin göz atması için sunduğunuz ürün ve hizmetleri dahil edebileceksiniz. Bu web sitesi bazı fiyatlandırma yönergeleri içerebilir, ancak müşterilerin çevrimiçi alışveriş yapmalarını sağlamaz.

E-ticaret sitesi. Bir e-ticaret sitesiyle, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sergileyebilir ve ziyaretçilerin bunları çevrimiçi olarak satın almalarına olanak sağlayabilirsiniz. İlk başta, bir eTicaret sitesi için kurulum süreci göz korkutucu görünebilir, ancak internet üzerinden satış yapmanıza olanak tanıyan birçok basit alternatif satış seçenekleri var.

Bir web sitesi oluşturmak için doğru aracı seçin

Bugün birçok seçenek mevcut olduğundan, iş için en iyi enstrümanları seçmek zor olabilir. Sitenizi oluşturduğunuz bir web hosting firması seçmek, aldığınız en önemli kararlardan biri olacaktır. Bu seçenek çok önemlidir. Web sitesi oluşturma çözümleri iki gruba ayrılabilir: kendiliğinden barındırılan içerik yönetim sistemleri ve barındırılan web oluşturucu platformları.

Bir web sitesi yapmak için en iyi ve en popüler araç WordPress İçerik Yönetim Sistemi (İYS) ‘dir. Anket yaptığımız uzmanların yüzde 90’ı tarafından önerilir.

Web sitesi kurma rehberi ile hemen site açmak ve İkinci bölüm eğitim rehberine devam etmek için BURAYA TIKLA.
, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*