Home » Makaleler » 2019 Yılı E-Ticaret Web Siteleri Bakımından SEO Stratejileri
2019 Yılı E-Ticaret Web Siteleri Bakımından SEO Stratejileri

2019 Yılı E-Ticaret Web Siteleri Bakımından SEO Stratejileri

2019 Yılında Hazırlanmak İçin Dört E-Ticaret SEO Trendleri

Makale Yazarı: Kenny Tripura

Google ve Facebook gibi teknoloji devleri, algoritmalarının geliştirilmesinde zamana, paraya ve enerjiye yatırım yapmaya kararlı görünüyor. Sonuç olarak, arama motoru optimizasyonu (SEO) eğilimleri ve pazarlama taktikleri sürekli değişmektedir.

2019 Yılı E-Ticaret Web Siteleri Bakımından SEO Stratejileri

2019 Yılı E-Ticaret Web Siteleri Bakımından SEO Stratejileri

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Bu arada, halihazırda SEO pazarlama stratejilerine sahip olan e-ticaret işletmelerin ilgili pazarlarda kalmak ve hakim olmak istemeleri halinde bu değişikliklere de uyum sağlamaları gerekmektedir. Bir SEO hatası yapın ve işinizi önemli ölçüde geri yüklemekte zorlanabilirsiniz.

İşte bu nedenle, en son e-ticaret SEO trendleri konusunda güçlü bir kavrayış elde etmek önemlidir, çünkü bunlar ortaya çıktıkça artıyor ve böylece 2019 SEO stratejileri başlatabilirsiniz.

 

1. Sesli Arama

Çoğu insan hala ses teknolojisinde işletme sahiplerinin bu platformlarda atlamalarını tavsiye ediyorlardı. Alexa, Siri ve Cortana, günlük deneyimimizin silinmez bir parçası haline geliyor, çünkü artık onlarla telefonunuzda, arabanızda ve evde etkileşim kurabiliyorsunuz.

Akıllı SEO taktiklerini kullanarak müşterilerinize 7/24 erişiminizi uygulayabilirsiniz. Sorularınızı optimize etmeye çalışarak başlayın. Sesli aramayı kullandığınızda, çoğu arama bağlantısı kesilmiş ifadeler değil, soru formundadır. Örneğin, “kışlık ceketler Toronto” demek yerine, çoğu kullanıcı “Toronto’da bir kış kıyafeti nerede bulabilirim?” Diye arama yapacak. Bu nedenle, web sitesi içeriğinizi, potansiyel müşterilerinizin sorularını cevaplayacak, tetikleyici kelimeleri (örn., Nasıl, ne, en iyi, vb.) içerecek ve anahtar kelimelerle düz bir şekilde beslenmekten kaçınacak şekilde yapılandırmak şarttır.

Sesli arama ağırlıklı bir dünyada en önemli şeylerden biri, özellikli snippet noktasını veya sıfır konumunu elde etmektir. Google için, snippet sıfır sonuçtur ve sorguda diğer arama sonuçlarından daha yüksek bir yere yerleştirir. İçeriğinizi öne çıkan snippet’ler için daha da optimize etmek için, en alakalı anahtar kelimeleri sayfa URL’sine, başlığına ve H1 etiketine dahil etmeyi unutmayın. Sesli arama kullanırken, insanlar günlük yaşamlarında konuşma şeklini sorgulama eğilimindedir. Google, genellikle arama yapan kullanıcıların aksine, sesli aramaların yaklaşık% 70’inin doğal bir dilde olduğunu göstermektedir.

2. Marka Oluşturma ve Dönüşümler

İşletme odaklı bir e-ticaret sitesi sahibi için, dönüşümlerin her seferinde sıralamaları koyacağına inanıyorum. Bunun nedeni, sıralamaların trafik çekmede mükemmel olmasından dolayı, dönüşümler masaya para koymaktır.

Link oluşturma, her zaman e-ticaret mağazası sahibinin SEO pazarlama cephanesinin önemli bir unsuru olmuştur – ve hala öyle. Tek fark, ilerlemenin, niş içinde bulunan web sitesi sahipleri ve blog yazarları ile marka oluşturma ilişkileri oluşturmaya daha fazla odaklanacağıdır. Link oluşturma sadece SEO amaçlı değil, aynı zamanda web sitesinin genel trafiğini artıran yönlendirme trafiği elde etmek için de yapılmalıdır.

Yazar ve girişimci Tony Robbins bir zamanlar şöyle dedi: “Yaşam kaliteniz ilişkilerin kalitesiyle doğru orantılıdır” ve bu durumda “iş” kelimesini “yaşam” için ikame edebiliriz. Benzerlikler ile stratejik ortaklıklar kurabiliriz. varlıklar, marka profilinizi yükseltebilir ve daha da fazla bağlantı oluşturabilir, ayrıca bağlantı oluşturma kampanyalarınızı yürütmek için yapay zeka teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

3. Kullanıcı Deneyimi

Google, ‘kullanıcı deneyiminin’ değerini her zaman vurgulamıştır. Sıralama algoritması, hızlı, tutarlı ve kullanımı kolay web sitelerine öncelik verir. Araştırmalar, üç saniyeden fazla süren web sitelerinin web sitesi ziyaretçilerinin% 40’ını kaybettiğini gösteriyor.

İnternet hızı meselesi olmasa bile, kafa karıştırıcı bir düzen veya kullanıcı arabirimine sahip hızlı yükleme web sitesi ziyaretçilerinizi kaybedecek. Zamanlarını boşa harcamadan zıplayacaklar. Bu yüzden web sitenizin okunabilirliği çok önemlidir. Anahtar kelimelerle anlaşılması ve mekanik olarak doldurulması zor olan içeriğin, geri gelen ziyaretçileri görmesi daha az olasıdır. Ancak iyi bir kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının web sitesinde geçirdiği süreyi uzatır.

Odak her zaman kullanıcı üzerinde olmalıdır. Bu nedenle, masaüstü ve mobil cihazlar için tutarlı ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak çok önemlidir. Mobil cihazlardaki aramaların sayısı önemli ölçüde artmıştır ve yalnızca büyümeye devam edecektir. Dolayısıyla, web sitelerinin tüm cihazlarda kullanım için optimize edilmesi gerekiyor.

4. Web Sitesi Güvenliği

Bugünlerde, kullanıcılar zamanlarını bir HTTPS’si olmayan bir web sitesini veya adresten önce yeşil bir “güvenli” bir işareti ziyaret etmek için harcayacaklardır. İnternet’teki çoğu tüketiciye HTTPS, web sitesinin ödeme sayfasında, banka bilgileri gibi hassas bilgileri girmek ve paylaşmak için yeterince güvenli olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, Google, e-ticaret sitesi sahiplerine SEO stratejilerinden ödül almanın daha iyi bir şansı veren arama motoru sonuçları sayfasında daha iyi sıralamalar ve daha iyi görünürlük sağlayan güvenli web siteleri sunar. Neyse ki, ziyaretçilerinize güvenli bir göz atma deneyimi sağlamak için web sitenizi HTTP’den HTTPS’ye nasıl taşıyabileceğiniz konusunda birçok ayrıntılı kılavuz var.

2018 yılı, SEO cephesinde bize epeyce gelişme gösterdi ve e-ticaret iş sahipleri, bu yıl güçlü bir şekilde bitirmek istiyorlarsa, bu trendleri takip edebilecekler. Bu trendler, şirkete 2019’un geldiği noktaya kadar ek bir avantaj sağlayabilir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olun lütfen!
, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*