Site Kurma Rehberi

‘Adım Adım Ücretsiz Eğitim Rehberi İle Site Kur’

Site Nasıl Kurulur? Mobil Uyumlu, Ziyaretçi Dostu Kaliteli Bir İnternet Sitesi Kurmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı. Artık Herkes Burada Profesyonel Bir Web Sitesi Kurabilecek

Site nasıl kurulur? Harika görünümlü ve kaliteli bir web sitesi yapmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu ücretsiz eğitim rehberi ile aradığınızdan fazlasını bulacaksınız. Bu rehber sayesinde, başarılı bir site yapmak için önceden hiçbir tasarım kodlama ve teknik bilgiye sahip olmanız gerekmeyecek. Burada bir internet sitesi kurmak çok basite indirgendi. Bu rehberi sıradan bilgisayar kullanıcıların durumu dikkate alınarak hazırladığım için hiç bir teknik kodlama ile uğraşmadan, sadece bir tıklama ile web sayfanızı İnternet’te yayımlayabilme konusunda hiç tereddüdünüz olmasın!

 

Başarılı ve profesyonel bir site nasıl kurulur? İşte detaylar… 

DERSİMİZİN KONUSU: Mobil Uyumlu Başarılır Ve Profesyonel Bir Site Nasıl Kurulur?

Masaüstü, Mobil ve Google AMP Uyumlu Profesyonel Bir İnternet Sitesi Kurmak mı İstiyorsun?

İnternet Sitesi Açmak mı İstiyorsunuz?

 

DERSİMİZİN KONUSU: Başarılı Bir Site Nasıl Kurulur?

DERSİMİZ: Başarılı Bir Site Nasıl Kurulur?

Şüphesiz, bir site kurmanın tek yolu ve ilk adımı bir web hosting sunucu tedarikçisine bir domain (alan adı) yükleme marifeti başlanır. Herkes bir alan adı tescil yapmak için hosting hizmeti satın alıp bir site açabilir, ancak herkes seo (Arama Motoru Optimizasyonu) dostu, üstün teknoloji ürünü yazılıma sahip dünyanın en iyi hosting sunucu tedarik şirketini bulup, arama motorları optimizasyonu kriterleri içeren, mobil Android uyumlu kaliteli ve profesyonel bir internet sitesi kuramayabilir! Ancak sitemizin ziyaretçileri için çok büyük  bir çalışma ile özenle hazırlandığımız bu rehber sayesinde 1.000’lerce ücretsiz mobil uyumlu tema/şablon için masraf yapma zorunluluğu olmadan, sadece birkaç dakika sonra tamamen sizin tasarrufunuzda (size ait) bir web sitesi açacaksınız ve hiç bir teknik sorun yaşamadan “tek tıklama” ile yayınlanacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın. 

Yapmanız gereken en önemli şey, “üşenmeden ve sabırla” bu rehberi okumaya devam etmek. Çünkü burada sadece bir internet sitesi açma ve yayınlamak ile sınırlı kalmayacaksınız, emeğinizin heba olmaması için kaliteli ve profesyonel bir site kurmayı öğretiyoruz, unutmayın! Fazla değil, sadece bir kaç dakika sonra burada mobil görünümlü harika bir web sitesi kurmuş olduğunuza şahit olacaksınız. Site kurma rehberinde ilerlerken anlayamadığınız bazı terim veya kavramlar olabilir, bunu hiç dert etmeyin! Çünkü başlangıçta anlayamadığınız kavramlar, eğitim rehberin sonuna doğru benim kadar anlamış olacaksınız, unutmayın!  Arama motorları dostu bir site nasıl kurulur? 

Başarılı, kaliteli ve Google dostu bir web site kurmak için gerekli verileri, araçları ve teşhisleri yapmaya ihtiyacınız var!

Başarılı, kaliteli ve Google dostu bir web site kurmak için gerekli verileri, araçları ve teşhisleri yapmaya ihtiyacınız var!

Başarılı, kaliteli ve Google dostu bir web site kurmak için gerekli verileri, araçları ve teşhisleri yapmaya ihtiyacınız var. Google botların web sitenizi daha iyi anlaması ve teşhis etmesine yardımcı olabilecek site içi ve site dışı arama motoru optimizasyonu (seo) uyumlu olmalıdır. İşte bu nedenle bu web sitesi kurma ücretsiz eğitim rehberimiz sizi sonuca götürecektir. Burada bir internet sitesinin arama motorları sayfa sıralama sonuçlarında değer kazanması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini öğreneceksiniz.

 

 

Neden Bu Rehber İle Site Kurmalısınız?

3 dakikada site kur, hazır web sitesi kurup teslim ediyoruz benzeri İnternet ortamında açıklamaları belki gürmüş olabilirsiniz. Emin olun, 3 dakikada bir web sitesi kurulmuyor! Zira site açmak ile başarılı bir web sitesi kurmak farklı şeylerdir! Ayrıca, site kurmak için “seo” kriterlerini bilmezseniz, “dünyanın en iyi seo bilgini ve en iyi web tasarımcı tarafından size teslim edilen hazır kurulu bir web sitesi, bir müddet sonra arama motorlarında domain adıyla sadece sizin bulabileceğiniz bir site satın almış olacaksınız! Çünkü, değişen Google algoritmasına göre, google botları hiç bir İnternet sitesini altın tepside kalıcı olarak google ilk sayfada tutmaz! Ayrıca, internet hayatına yeni atılan çoğu webmaster (ağ yöneticisi), şöyle büyük bir yanılgıya kapılır; Ben web sitemi internet’te yayınlayınca ve internet ziyaretçileri web sitemin üzerine akın edecekler. Yok böyle bir şey! Bu çok büyük bir yanılgıdır! Zira Türkiye’de ve Dünyanın muhtelif ülkelerde web sitesi kurduğunu zannedip, Google, Baidu, Yahoo, Ask, Bing, MSN, Yandex, Yaani vb. arama motorları sıralamaya bile hiç giremeyen 100 binlerce internet siteleri var ve sitesinde tanıtmak istedikleri ürün veya hizmetlerden “organik internet ziyaretçilerin” haberdar olmadığı internet siteleri sahiplerine ne fayda sağları?

Bu tür internet siteleri,  “çöp siteler” olarak değerlendirmek mümkün mü? Zamanınızın ve emeğinizin israf olacağı bu grubun içinde yer almak ister misiniz? İçinizden şöyle bir yanıt geçtiğini duyar gibiyim; Tabi Ki, böyle bir kabusu yaşamak istemem!

Türkçe ve İngilizce sayısız İnternet kaynakları araştırdım ve inceledim. Bu site kurma eğitim rehberi yazılı, resimli anlatımlı, uygulamalı videoların desteği, hiç bir kayıt ve şarta bağlı kalmaksızın sitemizin tüm ziyaretçilerin yararlanabileceği “açık kaynak” ücretsiz bir eğitim rehberidir. Burada kaliteli ve profesyonel bir web sitesi açma ve kurmayı öğrenme ayrıcalığını ve keyfini yaşayacaksınız. Çünkü, sitemizin ziyaretçilerini önemsiyoruz!

Aklınıza gelebilecek her kategoride web sitesi yapmayı öğrenebileceksiniz.

Hangi kategorilerde site açmayı öğrenebileceksiniz?

Bu eğitim rehberi sonunda hangi kategoride kaliteli ve profesyonel internet sitesi kurmayı öğreneceksiniz? Bu ücretsiz eğitim rehberi eşliğinde aklınıza gelebilecek her kategoride web sitesi yapmayı öğreneceksin.

Örnek:

 

 • Kişisel yeteneklerinizi sergilemek için bir site kurmak.
 • Dünyanın en kolay yöntemler ile burada kaliteli bir blog kurmak.
 • Şirket veya firma web sitesi kurmakla firmanızın ürün/hizmetlerini yayınlayabilecek.
 • Youtube benzeri bir video sitesi kurmak.
 • Burada İnternet haberi yayınlamak için haber sitesi kurmak.
 • İnternet’te para kazanmak için oyun sitesi kurmak.
 • Forum sitesi kurmak (Admin paneli içerisinde forum siteleri için hazır ücretsiz forum yazılım ve temalar).
 • Facebook benzeri sosyal paylaşım sitesi kurmak, (ücretsiz sosyal paylaşım siteleri için yazılım ve temalar/şablonlar).
 • Kendi hüner ve becerileriniz paylaşabileceğiniz bir yemek tarifleri web sitesi kurmak.
 • Emlak firmanızın ürün ve hizmetleri paylaşabileceğiniz bir emlak sitesi kurmak.
 • Wikipedia benzeri web sitesi açmayı.
 • Eğitim kurumları için okul web sitesi açma ve kurmayı öğrenebileceksiniz.
 • Yukarıda özet olarak bahsettiğimiz ve buraya sığdıramadığımız tüm kategoriler için site açtıktan sonra ücretsiz hazır binlerce tema/şablon seçenekleri bulacaksınız.

Başarılı ve profesyonel bir internet sitesi kurma yolunda ilerlemeniz için olmazsa olmaz ilk temel kriter, sabırlı olmaktan geçer unutmayın! Site yapma dersleri sonunda siz bile başarılarınıza şaşacaksınız.

Başarılı Bir Site Kurmak İçin Google Sizden Ne Bekler? Bunu Bilmek ve Uygulamak Şarttır!

Başarılı Bir Site Kurmak İçin Google Sizden Ne Bekler? Bunu Bilmek ve Uygulamak Şarttır!

Site kurma rehberimiz sonunda neleri öğrenmiş olacaksınız? Bu web sitesi yapma dersleri sayesinde hayal edebileceğin her türlü web sitesi kurabilecek, yayınlayabilecek ve geliştirebileceksiniz. Bu web sitesi kurma eğitim kılavuzunda öğreneceğiniz bazı örnekler nelerdir?

 

‘Google Botları

Google’ın bilinen 3 tane botu var. Freshbot, Deepcrawl bot ve Robots.txt. Bu botların görevi nelerdir? Biliyorsunuz, her bir kategori için milyonlarca web siteleri mevcut! Google Robotları bazı web siteleri milyonlarca web siteleri içerisinden çıkarıp birinci sayfaya, yani ilk on site arasına, bazı web siteleri de dibe gömüyor ve bazı web siteleri ise, hiç sıralamaya bile koymuyor. Başarılı bir site kurmak için seo optimizasyonu uygulamak çok önemli bir kriterdir.

 

‘Neden Seo Gerekli?’

SEO Uygulamaları Bilmeden, Google Web Sitenizi Birinci Sayfaya Yükseltmez, UNUTMATIN!

SEO Uygulamaları Bilmeden, Google Web Sitenizi Birinci Sayfaya Yükseltmez, UNUTMATIN!

Seo ismini “Search Engine Optimization” İngilizce cümlesinin baş harflerinden alır. Türkçesi; “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Genelikle “SEO” denilerek kısaltılır. İnternet ziyaretçilerin arama motorlarında ( Google, Baidu, Yahoo, Yandex, Bing, MSN Yaani vb. ) sitenizin içeriği ve konusu ile alakalı bir bilgiye ulaşmak istediklerinde, belirli kriterler gözetilerek arama motorlarında bir sitenin bulunur hale gelmesi için, site içi ve site dışı seo gereklidir. 

 

 

Bir Site Kurmak İçin Gerekenler

Web sitesi nedir, nelerden oluşur ve nasıl meydana gelir? Bu konuda hiç bilmeyenler için şöyle bir örnek verdiğimizde, eminim ki zihninizde ışık gibi aydınlanacaksınız. Bir laptop, masa üstü bilgisayar veya cep telefonunuz ile arama motorunda her hangi bir konu ile alakalı arama yaptığınızda, istisnasız internet’te gördüğünüz her şey, bir internet sitenin sayfasıdır. Konuları veya kullanım amaçları oldukça farklı amaçlar taşısa da, ezber bildiğiniz Google arama motoru, facebook, twitter youtube de dahil, internet ortamında gördüğünüz her şey, sitedir. Peki, o halde bir sitenin fiili olarak var olabilmesi ve internet ortamında yayınlanabilmesi için ilk olarak nelere ihtiyaç var?

Konusu ve amaçları ne olursa olsun, bir internet sitesi var olabilmesi için ilk olarak bir web hosting sunucu hizmetine ihtiyacınız vardır. Peki, bir web hosting sunucu olmadan bir site meydana gelir mi? Cevap: Hayır! Böylece domain (site adı) tescili olmadığından bir internet sitesi de meydana gelmemiş oluyor! Çok geçmiş tarihlerden kalma olsa da, “internet çöplüğü” olarak kabul edilen, internet ortamında bazı yazılar veya youtube videolarında (işgüzarlık olsun diye) kendi bilgisayarında web sitesi açmaktan bahsedilen bazı konular görmüş olabilirsiniz.

Ancak, kendi bilgisayarı üzerinden bir site adresi tescili ve bir sitenin internet ortamında yayınlanması bugüne kadar dünyanın hiç bir yerinde görülmüş değil, unutmayın! Bir web tasarımcının web şablonu bilgisayarında tasarlaması bir site olduğu anlamına gelmez! Web hosting sunucu hizmeti, istisnasız dünyanın her yerinde kiralama marifeti ile satın alınır. Web hosting sunucu hizmeti çok büyük paralar ile değil. Aslında en önemli soru şu olmalı; Hangi hosting firmasından web hosting sunucu hizmeti kirala malıyım?

 

Web Hosting Firması Seçimi Ve Önemi!

Bir web sitesi açmak için rastgele karşılaştığınız her web hosting sitesinden hosting sunucu hizmeti almak web siteniz için çok büyük bir risktir. İnternet’te binlerce web hosting siteleri var. Hiç kuşkusuz internet ortamında karşılaştığınız bir çok web hosting firmaların teknik destek kalitesi, hosting paket içerik özellikleri, tabiri caizse yerden göğe kadar çok büyük ve sürpriz hayal kırıklığı ile karşılaşmak mümkündür. İsabetli bir web hosting firması tercih etmek, site kurmaya başlamak için oldukça önemlidir.

Zira yanlış bir web hosting sitesinden hosting sunucu hizmeti satın alındığında, Google arama motorunda web sitenizin sayfa sıralama dezavantajı, web sitesi kurma keyfinizi kabusa dönüştürebilir unutmayın!

Bu site kurma rehberi hazırlamadan önce sitemizin ziyaretçileri için çok sayıda “web hosting inceleme” şirketlerin raporları incelediğimi bilmenizi isterim. Yanlış bir web hosting firması seçimi nedeniyle bir çok müşterisinin web sitesi kurma keyfini kabusa dönüştürmesinden bahsederken, size şaka veya abartı gibi gelebilir.

Ancak, çok özet başlıklar ile özetleyecek olursak; bir çok web hosting firmasının basiretsiz ve aç gözlülük nedeniyle, sorun çözme kabiliyetine haiz olmayan, yetersiz sayıda teknik destek elemanları, hosting yazılım ve donanımı eski, dar içerikli hosting paketi, disk alanı, aylık veri transferi boyutu, (kurumcuların gram hesabı misali) vb ayrıntılar nedeniyle, web sitesi kurma keyfini kabusa dönüşebildiği bilinmektedir. 

 

Hosting Firması Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 

Hosting Firması Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Hosting Firması Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Web hosting şirketleri, hizmet kalitesi, hosting yazılım ve donanımları araştırma ve inceleme yapan uluslararası şirketlerin raporlarına göre olası kabus gibi handikaplar nelerdir?

1 – Google chrome internet tarayıcı (dünya devi alexa) eklentisi raporuna göre tüm dünyadaki web sitelerin %76’sı, sayfa yükleme, (sayfaların açılma) çok yavaş olduğunu rapor etmektedir.

2 – Web sitesi sayfasının kasması! İnternet ziyaretçilerin arama motorunda bir sözcük (anahtar kelime) ile arama yaparken bir sayfayı ziyaret ettiğinde, uzun süre kasması nedeniyle, o sayfayı hemen terk edip, sıradaki bir sonraki sayfaya dönmesine neden olduğu bilinmektedir.

Bir diğer kabus ise, ilgili web sitesinin sayfanın indeksleme (kasma) uzun sürmesi nedeniyle, indeksleme zaman aşımına neden olabilmekte! Böylece Google arama motoru botların algoritması, ilgili web sitesinin sayfa sıralamasını olumsuz etkilerken, öte yandan ilgili siteniz ziyaretçi kaybı meydana gelmiş olur! 

3 – internet ortamında web hosting sunucu yazılım ve donanımları güncel olmayan ve buna mukabil panel içerisindeki uygulamaların güncel olmayan binlerce web hosting firmaları ve bayi hosting siteleri bulunmaktadır. Bu taktirde dar içerikli yönetici paneli nedeniyle webmaster’ların (web site sahibi/yazar) işini telafisi zor, kabus gibi bir durum olduğu bilinmektedir!

4 – İnternet ortamında web hosting sunucu tedarik konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı halde hosting işini yapan, maliyetler nedeniyle kalifiye teknik destek teknisyenleri bulundurmayan ve yetersiz sayıda teknik destek teknisyenleri bulundurmayan, web hosting firması adı altında faaliyet gösteren sayısız web hosting siteleri olduğu bilinmektedir.

Bu durum, ciddi bir teknik sorun meydana gelmesi halinde web sitelerin günlerce yayından mahrum kalması durumda, Google arama motoru botları, ilgili sitenin sayfa sıralamasını negatif hale düşürdüğü bilinmektedir. Böylece site kurma hevesinde olan kişiler için çaresiz bu bekleyiş, tam bir ıstıraba dönüşmesi demektir!

5 – Bazı web hosting yazılım ve donanımların yapısı gereği, hosting hizmeti satın aldıktan sonra, web sitenizi bir uygulama ile internet’te yayınlanamıyor. Bu taktirde web sitesi kurma ve internet’te yayınlamak için ya web tasarımcı olmalısınız veya bir web tasarımcıya bir tema/şablon yaptırmak zorunda kalacaksınız. Böylece hesabınızda olmayan sürpriz “web tasarım masrafı” nedeniyle, buna gizli ücretlendirme denir!

6 – Ayrıca web hosting sunucu inceleme yapılırken, disk alanı, Aylık trafik veri transferi, yedekleme, Mysql veri transferi, FTP hesapları, E-mail box boyutu, POP3 & İMAP vb. daha birçok testlerden geçirilmektedir. Sizi teknik konularda fazla boğmamak adına bu ayrıntılara girmiyorum. Sitemizin başlığında yer alan en iyi hosting sunucu hizmeti ile site nasıl kurulur? sorunun yanıtına geldik.

 

O halde,

Nasıl Bir Web Hosting Şirketi Seçmeliyim?

 

 Web sitemizi emanet edeceğimiz web hosting şirketi denince, kalite oldukça önemlidir. Seçeceğimiz web hosting şirketi çok büyük işletme sermayesine sahip olmalı ve sunucu yazılım kalitesi üst düzeyde olmalı, ”Ar-Ge” alt yapısı ile yeterli sayıda ve kalifiye yazılım mühendislerine sahip olmalı.

Hosting şirketinin kullanıcı müşterilerine sunduğu sunucu yazılım ve donamı, dünya genelinde gelişen ve güncellenen trend ile paralel olmalı! İçinizde şöyle bir soru geçtiğini duyar gibiyim; O hale, kaliteli bir site kurmak için nasıl bir web hosting firmasını seçmeliyim?

En Uygun Fiyat Sunun En İyi Hosting Firması Tavsiyesi

 

DERSİMİZİN KONUSU: Web sitemizi emanet edeceğimiz web hosting firması nasıl olmalı?

DERSİMİZİN KONUSU: Web sitemizi emanet edeceğimiz web hosting firması nasıl olmalı?

Şimdi gelelim web hosting önerimize. Her ay sayısız web hosting sunucu inceleme raporlarını sitemizin ziyaretçileri için inceliyorum. Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma istatistik verileri tutan şirketleri binlerce web hosting firmaları  karşılaştırıyor.

Ağustos 2018 Tarihli web hosting inceleme raporları analiz ettik. “En İyi Web Hosting Şirketleri Listesi” içerisinde birinciliğe  www.TmdHosting.com tavsiye ediyoruz. Ayrıca hosting sunucu şirketi olarak kendi web sitemiz www.sitenasilkurulur.net için tmdhosting şirketinden satın aldık.

Çünkü, kendi web sitemiz için en iyi hosting sunucu hizmeti kullanmak adına hangi web hosting firmasını layık gördüysek, size de aynısını tavsiye ettiğimizden emin olabilirsiniz.

 

Bu nedenle sitemizin ziyaretçilerine de TmdHsting şirketini tavsiye ediyoruz. Tmdhosting, dünyanın 5 kıtasında olmak üzere sunucuları bulunan uluslararası global bir şirkettir. TmdHosting, mükemmel sorun çözme kabiliyetine haiz “deha destek ekibi”(Genius Support)  ve “sınırsız ful  hosting planı” sunuyor.

Tmdhosting, internet üzerinde en iyi endüstri liderleri tarafından sunulan yazılım teknoloji ve donanımı sağlayıcılığıyla yüksek kaliteli mobil Android cihazlarda mükemmel hosting barındırma hizmeti temel alır.

Ayrıca dünyanın en kolay kullanıma sahip yönetim paneli 400’den fazla en güncel uygulamalar, her kategoriden binlerce  ( 6.000’den fala) ücretsiz temalar/şablonlar ve her kategori için hazır yazılım script’leri sunuyor. Böylece web sitenizin teması için binlerce TL web tasarımcıya ek ödeme masrafı ile karşılaşmıyoruz.

Alexa'nın Tmdhosting sunucu sayfa indeks hız raporu.

Alexa’nın Tmdhosting sunucu sayfa indeks hız raporu.

Tmdhosting şirketine ait hosting sunucusu; Google chrome tarayıcı (dünya devi alexa) eklentisi ile test raporuna göre; sayfa indeksleme (sayfa açma) hız süresi: 1.126 Saniyedir.

Bir çok hosting firmalarında, hosting hizmeti satın aldıktan sonra, web sitesi aktif olabilmesi için sürpriz (gizli ücretlendirme) masraflar ile karşılaşmak mümkün. 

Tmdhosting sunucu hizmeti ile site açtığımızda, hiç bir “gizli ücretlendirme” sürprizi ile karşılaşmıyoruz ve Dünyanın en kolay yöntem paneli ve tek tıklama ile web siteniz hemen internet’te yayınlanıyor.

Sitemizin ziyaretçileri için tmdhosting yönetimi ile iletişime geçtik, sadece sitemizin ziyaretçilerine mahsus olmak üzere özel indirimli “kupon kodu” sağladık. Çoğu hosting şirketleri hosting hizmetinden ayrı ve ek olarak domain için her yıl olmak üzere, yıllık aidat talep ederken, TMDHOSTİNG’in tüm hosting paketlerinde domain tescili bir yıl ücretsiz. Ayrıca sitemizin ziyaretçileri için özel “Türkçe teknik ve destek” (Telefon ve E-mail) hattı sağlamaktayız. UNUTMAYIN!

 

Web Sitesi Kurmak İçin Hazır mıyız?

ilk adım olarak bir domain (site adı) için karar verelim. Sitemizin içerik ve konusu bir marka ile alakalıysa şayet, markamızın adını domain (site adı) yapmanızı öneriyorum. İnternet sitenizin içerik konusu bir marka değilse, işinizin konusunu özetleyen bir domain adı yapmanızı öneriyorum.

Bir diğer konu ise, domain adı, ziyaretçilerin zihninde kolay yer edinecek bir cümleden yapmanızı öneriyorum. Domain adı bir kelime veya en fazla üç kelimeyi geçmemenizi, yani çok kısa bir cümle yapmanızı öneriyorum. Örnek: Sitemizin domain adı; “Site Nasıl Kurulur” cümlesinden oluşur. Sitemizin domain adı; sitenasilkurulur.net şeklindedir.

Domain adı içerisinde Türkçe harf/harfler ( I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç) kesinlikle içermez! Eğer domain adı için kullanacağımız cümlede, Türkçe harf/harfler içeriyorsa, bu  “I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç” harflerin yerine “İ-G-U-S-O-C” harfleri kullanmalısınız. Çünkü Türkçe harf ile domain adı tescili gerçekleşmez!

İkinci Ve Son Adım : Şimdi sıra geldi karar vermiş olduğumuz domain adı,tescil yapmak için web hosting sunucusuna yüklemeye. Web sitesi açmak için domain adı tescili (web hostig’e yüklemek), sitemizin dili ve yönetim paneli butonları tamamiyle Türkçe yapmak için mutlaka aşağıdaki (youtube) eğitim video eşliğinde yapmalısınız.

 

  Aşağıdaki eğitim videomuz eşliğinde, internet sitesi açmak  ve en iyi indirimi elde etmek için size önerim aşağıdaki link’e tıkla, sitemizin ziyaretçileri için %65 indirim, artı (+) %5 daha indirim ile toplamda %70 iskonto ile hosting hizmeti alabileceksiniz. Ayrıca karşılaşabilecek her türlü web hosting problemin çözümü için (Telefon ve E-mail ile) “Türkçe destek” sağlanıyor. İndirimli promosyon kodunuz: sitekurmak kullanmayı UNUTMA! Ayrıca bir aylık, 12 aylık ve 24 aylık ve 36 aylık ödeme seçenekleri var.

  Dünyanın İlk 5 En İyi Hosting Şirketleri  Sralmasında “LİDER” Olmaya Layık Görülen  www.TmdHosting.com  dan %70 İndirimli ($2.80/Aylık) hosting hizmeti almak için BURAYA TIKLA  ve aşağıdaki eğitim video eşliğinde site açmayı UNUTMA! Daha fazla indirim için Promosyon kodu: sitekurmak

1 Nolu Eğitim Video: 

Bölelikle ilk internet sitesi açmış oldunuz. Tebrikler! İnternet tarayıcınızın (google arama motoruna değil!) internet taratıcısına sitenizin tam adresi (http//www.SitenizinAdı.com) ile arama yaptığınızda, internet sitenizin temeli çıkıyor olması lazım. Eğer, web sitenizin temeli çıkmıyorsa panik yapmayın lütfen! Hesap onayı için hemen ve hiç gecikmeden “kesin çözüm için” bizimle iletişime geçin!

Yardıma mı İhtiyacınız Var? Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

 

 

 

 

 

 

 

2 Nolu Eğitim Videosu

‘Seo Uyumlu Sayfa İçerikli Site Kurmak İçin 10 Altın Kural’

Her ne kadar yukarıdaki 2 nolu eğitim videoda Google (seo uyumu) nezdinde başarılı ve profesyonel bir site kurmak için sayfa içerik düzenleme kriterlerinden bahsetmiş olsam da, dikkatinizden kaçıp ıskalamamanız ve gözünüzün önünde durması için tekrar sıralama ihtiyacı görüyorum. Özellikle seo bakımından başarılı ve profesyonel bir web sitesi kurmak için aşağıda 10 altın kuralı sizinle paylaşmak istiyorum.

1 – Sayfa (link) başlığınız, konu içeriği özetleyen bir anahtar kelime, 70 karakteri geçmeyen bir cümle tavsiye edilir.

2 – Benzer konularda birden fazla  (ürün veya hizmet) sayfa düzenleme yapacağınız zaman “sayfa link’i olacağı ilk başlık” (H1/Header one) bire bir aynı olmamalı! Aksi taktirde google botları bire bir aynı başlıklı sayfaları spam/gereksiz olarak değerlendirir.

3 – Yazı paragraflarında bir den fazla (H2, H3, H4, H5, H6 etiken ) başlık olacak ise, paragraf başlıkları mutlaka bir anahtar kelime içermesi tavsiye edilir. Zira anahtar kelime içermeyen başlıklar seo dostu değil.

4- Her bir sayfa içeriğiniz (makale) ziyaretçi dostu odaklı, akıcı olmalı, en az 300 kelime, yapabilirseniz 1000 ve üzeri kelime, seo açısından elzemdir. Çünkü, ziyaretçiler sayfanızda (ve web sitenizin diğer sayfalarında) ne kadar çok uzun süre kalırsa, google örümcekleri bunu görür ve web sitenizi ziyaretçi dostu değerlendireceği için Google sayfa sıralamanızı olumlu olarak değerlendirecektir.

5 – web sitesi içeriğiniz olabildiğinde objektif, berrak, imla kurallarına uygun ve akıcı olmalı. Ancak sayfa sıralamasını yükselteceğim diye (google’ı ve ziyaretçiyi) aldatıcı olmamalı!

6 – Google nezdinde ve ziyaretçilerinizin nezdinde Makalenizin (tanıtımı yaptığınız ürün/hizmet) yazı başlıkları, içerikler, “yazı boyutu“, “yazı tipi” ve paragraf başlıkları birbirleri ile uyumlu olmalı. Yani makaleniz, büyük harf, küçük harf ve koyu yazı tipi görünümü bakımından ahenk içerisinde olmalı. Ziyaretçi görünümü olarak sırıtmamalı.

7 – Yazılarınız, (makaleniz) bir roman kitabı gibi tek başlık ve tek paragraf şeklinde yapılmaması tavsiye edilir.

8 – Her bir makaleniz içeriğinde 4-6 anahtar kelime kullanmanızı ve her bir anahtar kelimeyi 2- 3 defa yazınızda kullanmanızı öneriyorum.

9 – Ürün veya hizmet tanıtımı yapacağınız makalenizde konusu ile alakalı en az bir resim ve resim sayfanıza yüklerken mutlaka içinde bir anahtar kelime içeren bir cümle ile desteklenmelidir.

10 – Sayfa içeriğiniz özgün olmalı. Aksu halde başka siteden kopya içerik ile yapılacak sayfalar, hem ilgili sayfanız ve hemde tüm siteniz google “page rank” (sayfa sıralama) değerine büyük zarar görür. Böylece google web sitenizi en diplere gömmüş olacak unutmayın! 

Seo uyumlu içerik konusunda, google sıralamasında rakiplerinizi geride bırakıp geçmemin formülleri daha fazla ayrıntı içeren, sitemizin ana sayfasında “seo nedir” başlıklı makaleyi mutlaka dikkatli olarak okumanızı önemle tavsiye ediyorum. Ayrıca size faydalı olabilecek daha fazla seo makaleleri bulacağınız  http://www.seokaynaklari.sitenasilkurulur.net  incelemenizi önemle tavsiye ediyorum.

 

Ayrıca web siteniz için iyi bir tema seçimi konusunda kararsız iseniz şayet, sitemizin ana sayfasında “en hızlı sayfa açmasını sağlayan tavsiye ücretsiz wordpress temaları için buraya tıkla. 

3 Nolu Eğitim Videosu

Aşağıdaki (3 nolu) eğitim video videosu bir google anahtar kelime planlayıcı kullanma kılavuzudur.bu eğitim video eşliğinde konunuzla alakalı “anahtar kelime” kelime analizi yapabilecek, internet ziyaretçileri tarafından en fazla kullanılan anahtar kelimeleri bulabilecek ve böylece seo dostu kaliteli sayfa içerikleri yapmış olacaksınız. 

 

4 Nolu Eğitim Videosu

 

web sitesine kategori eklemek isteyenler için aşağıdaki (4 nolu) eğitim videosu, worpress uygulaması ile kategori oluşturma eğitim videosu izlemenizi öneriyorum.  

 

5 Nolu Eğitim Videosu

Aşağıdaki (5 nolu) eğitim videosu worrdpress “Contact form 7” eklentisi kurma ve aktif etme eğitim video-sudur. WordPress uygulamasına sahip web siteler için “Contact Form 7” wp eklentisi ile  (webmail) “iletişim sayfası” nasıl oluşturulduğunu uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız.

 

6. Nolu Eğitim Videosu

 

Aşağıdaki (6. nolu) eğitim videosu web sitesi “iletişim sayfasına” (canlı kroki) açık adres haritası oluşturma eğitim video-sudur. Zira “google site maps”, bir web sitesinin iletişim sayfası için harika bir uygulamadır. web sitenizin “iletişim sayfasına “site haritası” eklemek isterseniz şayet, aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde google site (maps) haritaları ile firmanızın açık adresi iletişim sayfasına eklemeyi öğrenmiş olacaksınız. 

 

7 Nolu Eğitim Videosu

 

Bir internet sitesinin seo sağlık durumunu google tarafından teşhisi için “google web yöneticisi araçları” kaydı yapmak oldukça önemlidir. Aşağıdaki (7. nolu) eğitim videosu eşliğinde, internet sitesi “google web yöneticisi araçlarına” kadı yapma ve site sahipliği doğrulama yapmak için google html takip kodu web sitenize nasıl yerleştireceğinizi  öğrenmiş olacaksınız.

8 Nolu Eğitim Videosu

 

Web sitesi kurma rehberin son eğitim videosu olan aşağıdaki ( 8. nolu) eğitim videosunu izleyerek, web sitenize nasıl kaliteli ve profesyonel bir görünüm kazandıracağınızı görmüş olacaksınız. 

 

9 Nolu Eğitim Videosu

ÖNEMLİ NOT: Aşağıdaki bu eğitim videosu, TMDhosting firmasından hosting hizmeti satın alanlar içindir, unutmayın! Web hosting sunucu hizmet süresi dolduğunda veya Bir yıllık Domain süresi dolduğunda, aşağıdaki eğitim video eşliğinde domain yıllık aidatı ve web hosting hizmeti yenileme yapabileceksiniz, UNUTMAYIN!

web sitesi kurma içerik ve sayfa konuları işlemeyi tamamladıktan sonra, önem verdiğiniz her bir sayfanız/sayfalarınız için google nezdinde referans niteliğinde kabul görüldüğü için makale backlink çalışması yapmanızı öneriyorum.

Eğitim rehberi devamı niteliğiinde görülmesi gereken backlink nedir ve backlink nasıl yapılır konusunu kaleme aldığım “backlink makalesini” okumanızı önemle tavsiye ediyorum!